Sąd Najwyższy stwierdził, że zasady obliczania nagród znajdujące się w dokumencie stworzonym przez pracodawcę stanowią regulację prawa pracy. Czy zatem kilka dokumentów regulujących zasady wynagradzania można nazwać regulaminem wynagradzania?
Sąd Najwyższy uznał, że związek zawodowy ma prawo chronić pracownika przed zwolnieniem. Nie wolno mu jednak, stosując tę ochronę, nadużywać wolności związkowej. Więcej na ten temat przeczytasz w tekście.
Czy osiągnięcie wieku emerytalnego stanowi usprawiedliwione społecznie kryterium doboru pracowników do zwolnienia, a w konsekwencji, czy kryterium doboru ze względu na wiek pracownika może być uznane za przejaw dyskryminacji oraz czy nabycie prawa do emerytury uzasadnia wypowiedzenie umowy o pracę? Przeczytaj ten tekst i dowiedz się, jaki wyrok w tej sprawie wydał Sąd Najwyższy.
Sąd Najwyższy orzekł, że w przypadku poważnego i długotrwałego konfliktu między pracodawcą a pracownikiem, który działa negatywnie na pozostałych pracowników, a także na wizerunek zakładu pracy, wątpliwa jest celowość orzekania o przywróceniu tego pracownika do pracy. Czy pracodawca powinien przywrócić do pracy konfliktowego pracownika dowiesz się z tekstu.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip