Druki

Ponad 180 umów, przykładowych pism do urzędów, rozmaitych dokumentów, z których najczęściej korzystasz w swojej pracy, znajdziesz właśnie w tym dziale. Jeżeli masz propozycję, jaka umowa, czy dokument powinny się znaleźć w Portalu FK, napisz do nas.

Ponad 180 umów, przykładowych pism do urzędów, rozmaitych dokumentów, z których najczęściej korzystasz w swojej pracy, znajdziesz właśnie w tym dziale. Jeżeli masz propozycję, jaka umowa, czy dokument powinny się znaleźć w Portalu FK, napisz do nas.

NIP

NIP-2(15)

Zgłoszenie identyfikacyjne / zgłoszenie aktualizacyjne osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, będącej podatnikiem lub płatnikiem

NIP-2(13)

Zgłoszenie identyfikacyjne / zgłoszenie aktualizacyjne osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, będącej podatnikiem lub płatnikiem

Zobacz wszystkie dokumenty z działu NIP »

KRS

KRS Z1

Wniosek o zmianę danych podmiotu w rejestrze przedsiębiorców - spółka jawna, spółka komandytowa, spółka partnerska

KRS ZB

Zmiana - wspólnicy spółki jawnej, komplementariusze spółki komandytowo-akcyjnej - załącznik do wniosku o zmianę danych w rejestrze przedsiębiorców

Zobacz wszystkie dokumenty z działu KRS »

Inne podatki i opłaty

Zawiadomienie o wydłużeniu terminu deklaracji na podatek od nieruchomości 2025 – przykładowy wzór

W 2025 roku termin składania deklaracji DN-1 został wydłużony do 31 marca z powodu zmian w przepisach podatkowych, które obowiązują od 1 stycznia. Aby skorzystać z wydłużonego terminu, trzeba spełnić określone warunki. Jednym z nich jest złożenie do końca stycznia zawiadomienia do właściwego organu. Sprawdź przykładowy wzór zawiadomienia o skorzystaniu z wydłużonego terminu złożenia deklaracji na podatek od nieruchomości za 2025 rok.

DN-1(1) (wersja interaktywna)

Deklaracja na podatek od nieruchomości (wersja interaktywna)

DN-1(1) (wersja do druku)

Deklaracja na podatek od nieruchomości

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Inne podatki i opłaty »

WZP

WZP-1K (3)

WZP-1K (3) - Deklaracja o wysokości zysku (straty) osiągniętego przez przedsiębiorstwo państwowe i o wpłatach z zysku za kwartał.

WZP-1M (3)

WZP-1M (3) - Deklaracja o wysokości zysku (straty) osiągniętego przez przedsiębiorstwo państwowe i o wpłatach z zysku za miesiąc.

WZP-1R (3)

WZP-1R (3) - Deklaracja o wysokości zysku (straty) osiągniętego przez przedsiębiorstwo państwowe i o wpłatach z zysku za rok obrotowy.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu WZP »

WZS

WZS-1K (3)

WZS-1K (3) - Deklaracja o wysokości zysku (straty) osiągniętego przez jednoosobową spółkę Skarbu Państwa i o wpłatach z zysku za kwartał.

WZS-1M (3)

WZS-1M (3) - Deklaracja o wysokości zysku (straty) osiągniętego przez jednoosobową spółkę skarbu państwa i o wpłatach z zysku.

WZS-1R (3)

WZS-1R (3) - Deklaracja o wysokości zysku (straty) osiągniętego przez jednoosobową spółkę skarbu państwa i o wpłatach z zysku.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu WZS »

Specjalne strefy ekonomiczne

CIT/8SP (5) - nowy wzór do rozliczeń za 2020 rok

Informacja o wysokości dochodu osiągniętego z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej na podstawie zezwolenia. Dotyczy formularzy składanych od 06.03.2021 r.

SSE-M (2)

SSE-M (2) - Informacja o rozliczeniu podatku dochodowego od dochodów osiąganych z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej na podstawie zezwolenia oraz o rozliczeniu pomocy publicznej na inwestycje.

SSE-R (4)

SSE-R (4) - Rozliczenie podatku dochodowego od dochodów osiąganych z tytułu prowadzonej działalności na terenie specjalnej strefy ekonomicznej na podstawie zezwolenia.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Specjalne strefy ekonomiczne »

Egzekucja należności

TYT-1 (2)

TYT-1 (2) - Tytuł wykonawczy jednopozycyjny stosowany w egzekucji należności pieniężnych.

TYT-1A (1)

TYT-1A (1) - Tytuł wykonawczy jednopozycyjny stosowany w egzekucji należności pieniężnych.

TYT-2 (2)

TYT-2 (2) - Tytuł wykonawczy czteropozycyjny stosowany w egzekucji należności pieniężnych.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Egzekucja należności »

Inne deklaracje i formularze

PSD-1 (2)

Deklaracja o wysokości podatku od sprzedaży detalicznej.

DSF-1 (1)

DSF-1 (1) - Deklaracja o wysokości daniny solidarnościowej w roku kalendarzowym. Uwaga - w poz. 3 DSF-1 należy wpisać rok kalendarzowy, w którym z dniem 30 kwietnia upływa termin zapłaty daniny solidarnościowej wykazywanej w tej deklaracji

FIN-1

Deklaracja w zakresie podatku od niektórych instytucji finansowych

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Inne deklaracje i formularze »

INTRASTAT

INTRASTAT - przywóz

INTRASTAT - przywóz - to raport statystyczny (obejmuje miesiąc kalendarzowy), informujący o przemieszczeniach towarów między krajami Unii Europejskiej. Obowiązek jego składania mają podmioty, które przekroczyły w przywozie ustalone przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego wartości, tzw. progi statystyczne INTRASTAT. Składane są do 10 dnia następnego miesiąca.

INTRASTAT - wywóz

INTRASTAT - wywóz - to raport statystyczny (obejmuje miesiąc kalendarzowy), informujący o przemieszczeniach towarów między krajami Unii Europejskiej. Obowiązek jego składania mają podmioty, które przekroczyły w wywozie ustalone przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego wartości, tzw. progi statystyczne INTRASTAT. Składane są do 10 dnia następnego miesiąca do właściwego Urzędu Celnego.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu INTRASTAT »

Ordynacja i KKS

OPD-1(3)

Zawiadomienia o zmianie/odwołaniu/wypowiedzeniu pełnomocnictwa do doręczeń

OPS-1(3)

Zawiadomienia o zmianie/odwołaniu/wypowiedzeniu pełnomocnictwa szczególnego

PPD-1(3)

Pełnomocnictwo do doręczeń

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Ordynacja i KKS »

Akcyza i Cło

AKC-U_A(2)

Deklaracja uproszczona dla podatku akcyzowego od nabycia wewnątrzwspólnotowego wyrobów akcyzowych

AKC-U_S(2)

AKC-4_M(1)

Podatek  akcyzowy  od  płynu do papierosów elektronicznych

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Akcyza i Cło »

CIT

CIT/M(2)

Informacja o wysokości minimalnego podatku dochodowego

IFT-2/IFT-2R(11)

Informacja o wysokości przychodu (dochodu) uzyskanego przez podatników podatku dochodowego od osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej [Information on revenue (income) derived by legal persons having no seat or board of managment on the territory of Republic of Poland]

Deklaracja CIT-8(33)

Zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) i należnego podatku dochodowego od osób prawnych

Zobacz wszystkie dokumenty z działu CIT »

PIT

Oświadczenie o wyborze metody kasowej rozliczania przychodów – wzór

Podatnik, który zamierza stosować kasową metodę rozliczania PIT musi złożyć oświadczenie o wyborze tej metody. Taki dokument składamy do właściwego naczelnika urzędu skarbowego. Nie ma oficjalnego wzoru, ani formularza. Skorzystaj z wzoru oświadczenia o wyborze metody kasowej rozliczania przychodów.

PIT-8C(12)

Informacja o niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych

IFT-1/IFT-1R(17)

Informacja o wysokości przychodu (dochodu) uzyskanego przez osoby fizyczne niemające w Polsce miejsca zamieszkania

Zobacz wszystkie dokumenty z działu PIT »

Sprawozdania finansowe

Sprawozdanie finansowe jednostek małych i mikro za 2024 rok

Jednostki małe i mikro mogą sporządzać sprawozdania uproszczone, czyli wg załącznika 4 lub 5. Nowelizacja ustawy o rachunkowości wprowadziła nowe limity decydujące o tym, kiedy jednostka zostanie uznana za jednostkę małą i mikro. Sprawdź nowe limity i pobierz wzory sprawozdań finansowych jednostek małych i mikro za 2024 rok.

Sprawozdania finansowe za 2024 rok według załącznika nr 1

Jednostki, których rok obrotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym, mają obowiązek sporządzić sprawozdanie finansowe za 2024 rok nie później niż do 31 marca 2025 r.  Pobierz wzory sprawozdań finansowych za 2024 rok według załącznika nr 1.

Sprawozdania jednostek małych i mikro za 2023 rok

Jednostki mikro i jednostki małe mogą przygotowywać sprawozdanie finansowe w uproszczonej formie. Przygotowaliśmy wzory: bilansu, rachunku zysków i strat, wprowadzenia do sprawozdania finansowego, informacji dodatkowej dla jednostek małych i mikro. Zobacz, jak przygotować sprawozdanie finansowe według załącznika 4 i załącznika 5 do ustawy o rachunkowości. Sięgnij po przykładowo wypełnione wzory sprawozdania finansowego za 2023 rok.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Sprawozdania finansowe »

Inwentaryzacja

Nota uznaniowa – wzór

Nota uznaniowa to jedna z kilku typów not księgowych. Noty księgowe to z kolei rodzaj dowodu księgowego. Nota uznaniowa jest wystawiana przez stronę, która posiada zobowiązanie wobec drugiej strony transakcji. Nota uznaniowa jest dokumentem księgowym wystawianym wtedy, gdy trzeba udokumentować transakcje, które nie podlegają opodatkowaniu VAT.

Nota uznaniowa – wzór wypełniony

Nota uznaniowa jest stosowana do udokumentowania zdarzeń gospodarczych, które zgodnie z przepisami nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT. Notę uznaniową trzeba wystawić w dwóch egzemplarzach. Pobierz przykładowo wypełniony wzór noty uznaniowej.

Plan inwentaryzacji w jednostce

Pobierz przykładowy plan inwentaryzacji w jednostce.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Inwentaryzacja »

Pisma w sprawach podatkowych

Zawiadomienie o wydłużeniu terminu deklaracji na podatek od nieruchomości 2025 – przykładowy wzór

W 2025 roku termin składania deklaracji DN-1 został wydłużony do 31 marca z powodu zmian w przepisach podatkowych, które obowiązują od 1 stycznia. Aby skorzystać z wydłużonego terminu, trzeba spełnić określone warunki. Jednym z nich jest złożenie do końca stycznia zawiadomienia do właściwego organu. Sprawdź przykładowy wzór zawiadomienia o skorzystaniu z wydłużonego terminu złożenia deklaracji na podatek od nieruchomości za 2025 rok.

Wniosek RAT-Z - rozłożenie na raty należności podatkowych

Rozłożenie należności podatkowych na raty to ulga polegająca na podziale kwoty podatku lub innych zobowiązań podatkowych na co najmniej dwie części i ustalenia dla nich nowych terminów płatności. Wniosek o rozłożenie podatku na raty, złóż przed upływem terminu jego płatności. Jeśli złożysz wniosek po tym terminie, to powstanie zaległość podatkowa.

Wniosek TER-Z - odroczenie terminu zapłaty należności podatkowych 

Odroczenie terminu płatności to ulga polegająca na przesunięciu spłaty należności podatkowych na dogodniejszy dla podatnika czas.Decyzja o odroczeniu terminu jest uznaniowa - to urząd decyduje, czy przyzna ci prawo do zapłaty należności w późniejszym terminie. Kto może złożyć wniosek o odroczenie należności podatkowych?

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Pisma w sprawach podatkowych »

Pisma do kontrahenta

Nota księgowa

Nota księgowa to dokument, który może być używany do dokumentacji zdarzeń, dla których nie przewidziano innego sposobu dokumentacji. Noty księgowe używane są w sytuacjach, kiedy należy udokumentować transakcje niepodlegające opodatkowaniu VAT. Na podstawie noty księgowej nie mogą być dokumentowane transakcje dostawy towarów lub świadczenia usług, dla których należy stosować faktury lub rachunki.

Monit - ostateczne wezwanie do zapłaty

Często się zdarza, że osoba lub firma nie płaci swoich zobowiązań (długów). W przypadku gdy termin zapłaty upłynął musisz wezwać dłużnika do spłaty zobowiązania. W celu wezwania dłużnika do spłaty długu powinieneś wysłać do niego pisemne wezwanie do zapłaty.

Monit - wezwanie do zapłaty

Wezwanie do zapłaty wysyłamy gdy kontrahent zalega z płatnościami. Należy pamiętać, że podając kontrahenta do sądu w wyniku niedokonanych przez niego płatności, do pozwu należy dołączyć poświadczenie doręczenia wezwania do zapłaty.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Pisma do kontrahenta »

Kadry i płace

Zaświadczenie płatnika składek ZUS Z-3

Zaświadczenie ZUS Z-3 służy do ustalenia i obliczenia wysokości zasiłku chorobowego oraz innych świadczeń wypłacanych przez ZUS (zasiłek macierzyński czy opiekuńczy) dla pracownika. Zawiera informacje zarówno o płatniku składek (pracodawcy), o ubezpieczonym (pracowniku), jak i o uzyskanym przez niego wynagrodzeniu. Pobierz wersję obowiązującą od 19 marca 2025 r.

Wniosek pracownika o uzupełniający urlop macierzyński

Uzupełniający urlop macierzyński jest udzielany jednorazowo na wniosek składany w postaci papierowej lub elektronicznej przez pracownicę albo pracownika – ojca wychowującego dziecko w terminie nie krótszym niż 21 dni przed zakończeniem korzystania z urlopu macierzyńskiego. Pracodawca jest obowiązany uwzględnić taki wniosek. Pracownica albo albo pracownik - ojciec wychowujący dziecko mogą skorzystać z uzupełniającego urlopu macierzyńskiego od 19 marca 2025 r.  

Oświadczenie przyjmującego zlecenie o świadczeniu umówionych usług w ramach prowadzonej przez niego działalności gospodarczej

Płatnicy nie są obowiązani do poboru zaliczek od umowy zlecenia i umowy o dzieło, jeżeli podatnik złoży oświadczenie, że wykonywane przez niego usługi wchodzą w zakres prowadzonej działalności gospodarczej.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Kadry i płace »

VAT

VAT-R (18)

Zgłoszenie rejestracyjne w zakresie podatku od towarów i usług

VAT-R(17) - Zgłoszenie rejestracyjne w zakresie VAT. Wzór obowiązujący od 13 września 2023 r.

Od 13 września 2023 r obowiązuje nowy wzór formularza VAT-R. Zmieniony wzór ułatwia rejestrację dla podatników, którzy dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą. Najważniejszą zmianą w nowym VAT-R(17) jest możliwość rejestracji podatnika, który nie posiada jeszcze nadanego NIP.

WIS-W(2) Wniosek o wydanie wiążącej informacji stawkowej

Od 1 lipca 2023 r. zmieniły się zasady określenia ważności WIS. WIS jest wydawana na okres 5 lat i jest ważna od dnia następującego po dniu jej doręczenia. Ponadto, WIS traci ważność przed upływem wyżej wymienionego okresu, z dniem następującym po dniu doręczenia decyzji o zmianie WIS, albo decyzji o uchyleniu WIS, albo wygaśnięcia – w zależności od tego, które ze zdarzeń nastąpiło wcześniej. 

Zobacz wszystkie dokumenty z działu VAT »

Zatrudnianie obywateli Ukrainy

Rezydencja podatkowa. Oświadczenie w sprawie miejsca zamieszkania pracownika – czy pobyt w Polsce przekroczył 183 dni

Jednym z warunków, aby mieć w Polsce miejsce zamieszkania do celów podatkowych, jest pobyt w Polsce dłużej niż 183 dni w roku. Za osobę mającą miejsce zamieszkania na terytorium Polski uważa się bowiem osobę fizyczną, która posiada na terytorium Polski centrum interesów osobistych lub gospodarczych (ośrodek interesów życiowych) lub przebywa na terytorium Polski dłużej niż 183 dni w roku podatkowym. W praktyce najlepiej byłoby pobrać od cudzoziemca oświadczenie, że przeniósł do Polski ośrodek interesów życiowych, wskazujący adres zamieszkania w Polsce  i opodatkować go według skali podatkowej, dokumentując to PIT-11. Złożenie przez cudzoziemca oświadczenia o polskim miejscu zamieszkania będzie bowiem wystarczające dla prawidłowego wykonania obowiązków płatnika.

Załącznik  do wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przybywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium Ukrainy

Polacy, którzy pomagają Ukraińcom, mogą otrzymać 40 zł świadczenia za każdy dzień. W tym celu trzeba złożyć specjalny wniosek i dołączyć załącznik. W załączniku tym podajemy dane osoby, która u nas mieszka oraz wskazujemy, jak długo dana osoba przebywa.

Wniosek o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przybywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium Ukrainy

Polacy, którzy przyjęli do swoich domów uchodźców z Ukrainy, mogą liczyć na świadczenia. Aby móc z nich skorzystać, trzeba złożyć w gminie specjalny wniosek. Urzędnicy będą mieli miesiąc na jego rozpatrzenie. Polacy, którzy zapewniają Ukraińcom zakwaterowanie i wyżywienie mogą otrzymać 40 zł za osobę na każdy dzień. Pobierz wzór wniosku.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Zatrudnianie obywateli Ukrainy »

Tarcza Antyinflacyjna 2.0

Tarcza antyinflacyjna 2.0: energia cieplna, elektryczna i gaz ziemny

Zmiana stawek VAT od 1 lutego 2022 r. W przypadku sprzedawców gazu ziemnego, energii elektrycznej i energii cieplnej informacje o tym muszą być każdorazowo dołączane do faktur lub innych dokumentów, z których wynika zapłata należności za te towary. Pobierz wzór informacji.

Tarcza antyinflacyjna 2.0: produkty rolnicze

W związku z wejściem w życie Tarczy 2.0. przedsiębiorcy muszą umieścić w sklepie lub na stacji paliw (przy kasie rejestrującej) czytelną informację, że dla tych towarów zostały obniżone stawki VAT. Zamieszczamy wzór takiej informacji dla produktów rolniczych.

Tarcza antyinflacyjna 2.0: produkty spożywcze

Od 1 lutego 2022 r. tarcza antyinflacyjna wprowadziła zerową stawkę VAT dla podstawowych produktów żywnościowych, objętych do tej pory stawką 5%. W związku z wejściem w życie Tarczy 2.0. przedsiębiorcy muszą umieścić w sklepie  (przy kasie rejestrującej) czytelną informację, że dla tych towarów zostały obniżone stawki VAT. Pobierz wzór takiej informacji.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Tarcza Antyinflacyjna 2.0 »

Polski Ład

Oświadczenie w celu niepomniejszania przez płatnika zaliczki na podatek o 1/12 kwoty zmniejszającej podatek

Od 1 lipca 2022 r. zmieniły się zasady pobierania zaliczek na podatek, w tym m.in. od świadczeń, które wypłaca ZUS. Osoba, która pobiera świadczenie z ZUS, może złożyć wniosek o obliczanie i pobieranie zaliczek na podatek bez ich pomniejszania o 1/12 kwoty zmniejszającej podatek. ZUS uwzględnia ten wniosek najpóźniej od następnego miesiąca. Pobierz wzór wniosku.

Oświadczenie o rezygnacji z opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych od 1 lipca 2022 r.

Podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, którzy w trakcie 2022 roku na podstawie Polskiego Ładu 2.0. chcą zmienić tę formę opodatkowania na skalę podatkową muszą dopełnić określonych formalności. Otóż trzeba złożyć do 22 sierpnia 2022 r. oświadczenie właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego o rezygnacji z opodatkowania ryczałtem przychodów osiągniętych w okresie od 1 lipca 2022 r. do 31 grudnia 2022 r. Pobierz wzór takiego oświadczenia.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Polski Ład »

COVID-19

RDZ-B7 – instrukcja, jak złożyć wniosek o zwolnienie z obowiązku opłacania składek (od 4 maja 2021 r.)

Skorzystaj z instrukcji i złóż wniosek RDZ-B7 o zwolnienie z obowiązku opłacania składek w związku z przeciwdziałaniem skutkom wywołanym COVID-19 dla płatników składek prowadzących 30 listopada 2020 r. działalność w branżach określonych w rozporządzeniu.

RSP-DD7 - instrukcja, jak złożyć wniosek o świadczenie postojowe i ponowne świadczenie postojowe (od 4 maja 2021 r.)

Skorzystaj z instrukcji i sprawdź, jak złożyć wniosek o świadczenie postojowe i ponowne świadczenie postojowe dla osób prowadzących 30 listopada 2020 r. pozarolniczą działalność gospodarczą w branżach określonych w rozporządzeniu (RSP-DD7).

Zobacz wszystkie dokumenty z działu COVID-19 »

Sprawozdania budżetowe

Rb-30S

Rb-30S sprawozdanie z wykonania planów finansowych samorządowych zakładów budżetowych

Rb-28S

Rb-28S   sprawozdanie z wykonania planu wydatków budżetowych samorządowej jednostki budżetowej / jednostki samorządu terytorialnego.

Rb-27S

Rb-27S - sprawozdanie z wykonania planu dochodów budżetowych samorządowej jednostki budżetowej / jednostki samorządu terytorialnego

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Sprawozdania budżetowe »

Ochrona danych osobowych

Klauzula informacyjna do umowy zlecenia

Zawierając umowę zlecenia lub o świadczenie usług, administrator musi spełnić obowiązek informacyjny wobec kontrahenta – zleceniobiorcy lub jego przedstawicieli. Pobierz wzór klauzuli informacyjnej.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Ochrona danych osobowych »

Dodatek węglowy

Wniosek o dodatek węglowy - wzór

Wnioski o dodatek węglowy można składać od 17 sierpnia do 30 listopada 2022. Do wypełnienia wniosku o dodatek węglowy potrzebny będzie dowód osobisty, numer konta bankowego, na który ma zostać przelany dodatek węglowy oraz – jeśli wniosek ma dotyczyć wieloosobowego gospodarstwa domowego, konieczne też będą numery PESEL pozostałych domowników. Wniosek należy wypełnić czytelnie, wielkimi literami, a pola wyboru zaznaczać literą „V” lub „X”.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Dodatek węglowy »

Poradnia

Jeśli masz jakiekolwiek pytania skorzystaj z indywidualnej porady grona naszych wybitnych Ekspertów.

poradnia Zadaj pytanie

Nagrody i wyróżnienia

Certyfikat rzetelności Laur zaufania SMB logo Top firma