W tym dziale znajdziesz najnowsze i najważniejsze orzecznictwo WSA, NSA i SN w zakresie podatków, rachunkowości, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Tutaj publikujemy również najnowsze i najciekawsze interpretacje organów podatkowych. Dzięki nim dowiesz się, jak w praktyce należy stosować przepisy podatkowe, co może uchronić Cię przed konfrontacją z organem skarbowym.
Może się zdarzyć, że pracownik rezygnuje z samochodu w zamian za wypłatę określonej kwoty. Czy taki wydatek można zaliczyć do kosztów podatkowych? Poznaj stanowisko organu podatkowego.
Ważny od: 23.09. 2016 r.
Podatnik ma prawo do zaliczenia opłat ustalonych w umowie leasingu oraz innych wydatków związanych z użytkowaniem tych aut do kosztów podatkowych. Ale czy w całości? Poznaj stanowisko organów podatkowych.
Ważny od: 21.09. 2016 r.
Ważny od: 16.09. 2016 r.
Załóżmy, że firma, którą rozliczasz organizuje imprezę firmową. Wezmą w niej udział zarówno pracownicy z rodzinami, jak i goście zewnętrzni. Czy wszystkie wydatki zaliczysz do kosztów podatkowych? Sprawdź co na to sąd.
Ważny od: 14.09. 2016 r.
Pracownik zatrudniony w Twojej firmie stworzył kilka wynalazków, które zostały opatentowane? Upewnij się przez jaki okres musicie wypłacać mu wynagrodzenie. Dowiedz się, jakie stanowisko w tej kwestii prezentuje Sąd Najwyższy.
Ważny od: 13.09. 2016 r.
Załóżmy, że Twoja firma wysłała pracowników do pracy za granicą. Na ten czas nie udzieliła im urlopu bezpłatnego, więc stosunek pracy nadal trwa. Sprawdź, czy w tej sytuacji jest zwolniona z odprowadzania składek od dochodu pracownika uzyskanego z pracy za granicą.
Ważny od: 12.09. 2016 r.
Ważny od: 09.09. 2016 r.
Ważny od: 09.09. 2016 r.
Czy zdarzyło Ci się, że przy rozwiazywaniu umów o pracę z pracownikami miałeś dylemat, czy podana przyczyna jest prawidłowo i rzeczywista? Poznaj najnowsze stanowisko Sądu Najwyższego i sprawdź, czy dopuszczalne jest podanie w wypowiedzeniu przyczyny, która na pewno wystąpi w przyszłości, ale która w chwili składania wypowiedzenia umowy o pracę jeszcze nie wystąpiła.
Ważny od: 09.09. 2016 r.
W Twojej firmie pracownicy otrzymują premię albo nagrody? Świadczenia te są przewidziane w umowie o pracę, która nie określa, co się dzieje z premiami i nagrodą roczną w razie choroby pracownika?Sprawdź, czy mogą być one wliczone do podstawy wymiaru zasiłku chorobowego, jeżeli są wypłacane w niezmienionej wysokości mimo nieobecności pracownika z powodu choroby. Poznaj najnowsze stanowisko Sądu Najwyższego w tej sprawie.
Ważny od: 08.09. 2016 r.
Ważny od: 08.09. 2016 r.
Ważny od: 07.09. 2016 r.
Czy nieodpłatne zużycie paliwa na cele osobiste pracowników podlega obowiązkowi ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej? Poznaj stanowisko sądu i sprawdź komentarz eksperta.
Ważny od: 06.09. 2016 r.
Załóżmy, że rozliczana przez Ciebie firma otrzymuje papierowe faktury, które przechowuje wyłącznie elektronicznie. Czy tak udokumentowane wydatki możesz bez obaw zaliczyć do kosztów podatkowych? Sprawdź komentarz eksperta.
Ważny od: 05.09. 2016 r.
Spółka zawarła porozumienie na podstawie, którego zostanie zwolniona z długu. Czy w takiej sytuacji trzeba sporządzić dokumentację w zakresie cen transferowych. Poznaj stanowisko organu podatkowego i sprawdź komentarz eksperta.
Ważny od: 02.09. 2016 r.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania skorzystaj z indywidualnej porady grona naszych wybitnych Ekspertów.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.