Faktura w trybie offline w KSeF – zasady, problemy i konsekwencje dla podatników

Luiza Pieprzyk

Autor: Luiza Pieprzyk

Dodano: 25 kwietnia 2025
Kurs waluty obcej

Wprowadzenie trybu offline w KSeF wywołało wiele pytań i wątpliwości wśród księgowych i przedsiębiorców. W drugiej części szkolenia prowadzonego przez Luizę Pieprzyk wyjaśniamy m.in.: co musisz wiedzieć o fakturach w trybie offline, kiedy ustalać kurs waluty obcej. Dowiedz się, jak uniknąć błędów, które mogą kosztować Cię nerwy i pieniądze – i sprawdź, jak przygotować firmę na pracę w trybie offline KSeF.

Korzyści 

Dogłębne omówienie zmian w KSeF, w tym trybu offline
Szkolenie przedstawia w sposób szczegółowy i praktyczny zmiany legislacyjne dotyczące Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF), zwłaszcza wprowadzenie trybu offline i jego skutków dla przedsiębiorców.

 Zrozumienie problemów z kursem waluty przy fakturach KSeF
Prowadząca wyjaśnia zawiłości związane z kursem walut przy fakturach ustrukturyzowanych wystawianych w KSeF, w tym problemy wynikające z ograniczeń systemowych i braku gwarancji przetwarzania w czasie rzeczywistym.

Praktyczne wskazówki dot. momentu otrzymania i korekty faktur
Dowiesz się, jak interpretować datę otrzymania faktury korygującej w kontekście przepisów, oraz jakie są obowiązki podatkowe po stronie nabywcy — zarówno czynnego, jak i zwolnionego z VAT.

Przykłady z życia i realne scenariusze biznesowe
Szkolenie zawiera praktyczne przykłady (np. transakcja z zagranicznym kierowcą na stacji paliw), które pokazują, jak nowe przepisy mogą wyglądać w praktyce i gdzie mogą powstawać trudności.

Wyjaśnienie zasad stosowania kodu QR przy fakturach offline
Uczestnicy dowiadują się, jak poprawnie oznaczać faktury offline kodem QR oraz jak uzyskać wymagany certyfikat umożliwiający ich wystawienie i uwierzytelnienie.

Przygotowanie na zmiany prawne przed końcem roku
Prowadząca podkreśla konieczność dostosowania się do nowych przepisów jeszcze przed końcem roku, by uniknąć problemów z rozliczeniami podatkowymi.

Oglądaj pierwszą część szkolenia dotyczącego KSeF 2026:

KSeF 2026: Kluczowe zmiany i nowe obowiązki – poznaj szczegóły i terminy wdrożenia

Czytaj też: 

KSeF 2.0: Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt nowej wersji systemu i harmonogram zmian od 2026 roku

Pobierz:

KSeF 2.0: Sprawdź najważniejsze terminy i przygotuj firmę na zmiany!

Uzyskaj dostęp do Portalu FK a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 40 500 porad dotyczących podatków, VAT, rachunkowości, ZUS i prawa pracy
  • Ponad 3 000 narzędzi: kalkulatory, wzory dokumentów, formularze, szkolenia i porady wideo
Luiza Pieprzyk

Autor: Luiza Pieprzyk

Członek Rady Konsultacyjnej przy Rzeczniku MŚP, były urzędnik resortu Ministerstwa Finansów, doświadczony audytor podatkowy, trener pracowników organów kontroli oraz księgowych, doradców podatkowych i biegłych rewidentów i prawników, wykładowca, ekspert ds. prawno-podatkowych w BTLA, specjalista w zakresie VAT w Polsce i UE, partner TAX & DUTY, niezależna publicystka, współautorka książki: „Kontrola skarbowa. Super, cieszę się! poradnik nie tylko dla kontrolowanego”. Od lat wdraża w podmiotach gospodarczych procedury i politykę bezpieczeństwa podatkowego w zakresie VAT. Twórca indywidualnych procedur podatkowych i projektów dla podmiotów polskich i międzynarodowych.

Nagrody i wyróżnienia

Certyfikat rzetelności Laur zaufania SMB logo Top firma