Pytanie: Czy można zwolnić osobę przebywającą na świadczeniu rehabilitacyjnym, z którą zawarta jest umowa o pracę na czas nieokreślony? Sprawdź, jaka jest odpowiedź eksperta.
Pytanie: Czy pracownica budżetówki po świadczeniu rehabilitacyjnym, które pobiera od 15 września 2007 r., nabywa prawo do odprawy emerytalnej? Czy może bezpośrednio przejść ze świadczenia na emeryturę? Pracownik spełnia warunki 30 lat pracy i osiągniętego wieku. Sprawdź, jaka jest odpowiedź eksperta.
Pytanie: Czy kobieta w ciąży może być na świadczeniu rehabilitacyjnym? Sprawdź, jaka jest odpowiedź eksperta.
Pytanie: W firmie, w której pracuje i zajmuję się przede wszystkim kadrami, zatrudniony jest pracownik, który od stycznia 2006 r. przebywał na zwolnieniu lekarskim, a po okresie zasiłku chorobowego uzyskał prawo do świadczenia rehabilitacyjnego, które w pełni wykorzystał. W obecnej chwili pracownik wrócił do pracy i oczekuje od pracodawcy wypłaty ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy za rok 2005, 2006. Czy pracodawca na życzenie pracownika ma obowiązek wypłaty ekwiwalentu za niewykorzystany urlop? Moim zdaniem, w pierwszej kolejności pracownik powinien wykorzystać przysługujący mu urlop, a wypłata ekwiwalentu powinna nastąpić w sytuacji rozwiązania stosunku pracy – pisze kadrowa z Gliwic.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip