Prawdopodobnie od 1 września 2019 r. w ustawie VAT pojawi się obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności (tzw. split payment) dla określonej grupy podatników. Mechanizm ten jest stosowany obecnie, lecz ma charakter nieobowiązkowy.
Zapraszamy do obejrzenia szkolenia online, z którego dowiesz się m. in.:
- które branże będą objęte obowiązkowym mechanizmem podzielonej płatności;
- jakie będą limity kwotowe w zakresie obowiązku płatności w sposób podzielony;
- czy środki pieniężne na rachunku VAT będzie można wykorzystać na inne płatności niż VAT-owskie
- jakie będą sankcje za niestosowanie mechanizmu podzielonej płatności.
Szkolenie prowadzi:
Samir Kayyali - doradca podatkowy, ekonomista, ekspert ds. zarządzania ryzykiem podatkowym, szkoleniowiec. Ekspert prowadzi własną praktykę podatkową.
Wstęp:
Mechanizm podzielonej płatności będzie stosowany w odniesieniu do 150 grup towarów i usług, wśród nich znajdą się m.in. roboty budowlane, czy handel częściami do samochodów i motocykli.
Dnia 9 lipca do sejmu wpłynął projekt zmian w VAT, który wprowadza obowiązek stosowania mechanizmu podzielonej płatności w pewnych sektorach gospodarki. Zmiany mają wejść w życie już od września.
Mechanizm podzielonej płatności będzie stosowany w odniesieniu do 150 grup towarów i usług, wśród nich znajdą się m.in. roboty budowlane, czy handel częściami do samochodów i motocykli. Poznaj szczegóły zmian.
Przedsiębiorcy zajmujący się sprzedażą paliwa, wykonujący usługi budowlane czy sprzedający towary budowlane mają obligatoryjnie stosować split payment. Kiedy przepisy wejdą w życie?
Polska będzie miała prawo zastosować obowiązkowy split payment w okresie od 1 marca 2019 r. do 28 lutego 2022 r.
Polska będzie miała prawo stosować obowiązkowy split payment w okresie od 1 marca 2019 r. do 28 lutego 2022 r. Sprawdź, jakich branż będzie dotyczył ten obowiązek.
Od 1 lipca zaczną obowiązywać znowelizowane przepisy ustawy o VAT wprowadzające współdzieloną płatność. Korzystanie z nowego mechanizmu jest dobrowolne, dlatego w ramach zachęty ustawodawca wprowadził wiele korzyści dla podatników go stosujących.
Od 1 lipca 2018 r. przepisy ustawy o VAT określają tzw. mechanizm podzielonej płatności. Mechanizm ten umożliwia nabywcom towarów i usług wpłacanie części zapłaty odpowiadającej kwocie podatku VAT na specjalne konto dostawcy. Sprawdź szczegóły funkcjonowania nowych regulacji.
Zapłata w ramach mechanizmu podzielonej płatności może nastąpić wyłącznie w złotówkach, przez co nie może być stosowana do przelewów walutowych. Zobacz, o czym jeszcze pamiętać, aby bezpiecznie rozliczać split payment. Sprawdź prawidłową ewidencję księgową.
1 lipca 2018 r. weszła w życie regulacja podzielonej płatności VAT, czyli tzw. split payment. Jest to kolejny pomysł Ministerstwa Finansów na uszczelnienie systemu podatkowego, który od samego początku budzi wątpliwości podatników. Wiele osób uważa, że nowy mechanizm jest „zabójstwem” dla osób prowadzących działalność w skali mikro. Czy rzeczywiście należy się bać nowej regulacji?
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip