W dniu 31 grudnia 2020 r. weszła w życie zmiana rozporządzenia ministra finansów, inwestycji i rozwoju w sprawie szczegółowego zakresu danych zawartych w deklaracjach podatkowych i w ewidencji w zakresie podatku od towarów i usług. Rozporządzenie określa szczegółowy zakres danych zawartych w deklaracjach podatkowych i w ewidencji.
Pytanie: Jak trzeba będzie w nowym pliku JPK_VAT wykazywać sprzedaż paragonową?
Do tej pory resort finansów uznawał, że jeśli paragon spełnia wymogi faktury uproszczonej, to nie należy wystawiać do niego faktury. Teraz zmienia zdanie. Sprawdź szczegóły.
Podatnicy prowadzący ewidencję sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących są obowiązani dokonywać wydruku paragonu fiskalnego lub faktury z każdej sprzedaży oraz wydawać wydrukowany dokument nabywcy.
Tarcza antykryzysowa umożliwia wystawiania e-paragonów. Jednak, aby było to możliwe, konieczne są zmiany w rozporządzeniu w sprawie kas rejestrujących. Jest projekt rozporządzenia wprowadzającego zmiany związane z umożliwieniem wystawiania e-paragonów.
Ministerstwo Finansów przypomniało o obowiązywaniu nowych przepisów dotyczących szczegółowego zakresu danych zawartych w deklaracjach podatkowych i w ewidencji w zakresie VAT.
Tarcza antykryzysowa umożliwia wystawiania e-paragonów. Jednak, aby było to możliwe konieczne są zmiany w rozporządzeniu w sprawie kas rejestrujących. Właśnie pojawił się projekt rozporządzenia wprowadzającego zmiany związane z umożliwieniem wystawiania e-paragonów.
Nowe zasady wystawiania faktur do paragonów fiskalnych obowiązują już od kilku miesięcy. W praktyce sporo jest jednak niejasności.
Spółka dokonuje sprzedaży ewidencjonowanej przy zastosowaniu kasy rejestrującej. Na żądanie nabywców umieszcza na paragonach ich NIP. Część nabywców, nawet w przypadku paragonów do kwoty 450 zł, żąda jednak wystawienia faktury. Czy spółka może wystawić w tej sytuacji zwykłą fakturę? Sprawdźmy.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip