Możesz motywować swoich kontrahentów do zakupów, w zależności od przyjętego systemu motywacyjnego bądź premią pieniężną, bądź rabatem.
W praktyce bardzo często dochodzi do sytuacji, w której przedmiotem sprzedaży jest łącznie kilka towarów. Problem wystąpi wtedy, gdy towary te objęte są różnymi stawkami VAT. Wówczas pojawia się pytanie, czy każdy towar opodatkować według właściwej stawki, czy też może do całej sprzedaży zastosować tylko jedną stawkę właściwą dla towaru, który jest towarem głównym. Sprawdź, jak przedstawiony problem rozstrzygnął Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 27 maja 2010 r., sygn.: akt I FSK 937/09.
Przepisy VAT nie zawierają przepisu wyłączającego opodatkowanie VAT dostaw (sprzedaży) towarów objętych procedurą tranzytu. Czy w tej sytuacji dostawy takie mogą podlegać opodatkowaniu VAT w Polsce? Stanowisko w tej kwestii zajął Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z 20 kwietnia 2010 r. (sygn. III SA/Wa 224/10). Sprawdź szczegóły sprawy.
Bardzo często, dokonując sprzedaży zastanawiamy się, czy powinna zostać objęta rozliczeniem w zakresie VAT. Wątpliwości mogą powstać w sytuacji, gdy prowadzisz działalność gospodarczą, ale sprzedaż nie jest dokonywa w ramach tej działalności lub też gdy dokonujesz sprzedaży kilku rzeczy, w ogóle nie prowadząc działalności gospodarczej. Sprawdź, jak problem dotyczący opodatkowania VAT sprzedaży kilku działek gruntowych rozstrzygnął 22 kwietnia 2010 r., interpretacją indywidualną, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie (nr IPPP3/443-57/10-5/LK).
Wiele wątpliwości budzą zasady opodatkowania VAT obowiązujące przy nabywaniu wierzytelności. W kwestii tej wypowiedział się niedawno, w imieniu Ministra Finansów, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu. Poniżej znajdziesz omówienie udzielonej przez niego interpretacji indywidualnej z 6 kwietnia 2010 r. (sygn. ILPP1/443-22/10-2/BD, publ.) wraz z komentarzem eksperta.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip