Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
Polecamy też:
Częste zmiany przepisów i ryzyko odpowiedzialności karno-administracyjnej sprawiają, że księgowi narażeni są na nieustanny stres. Czy skarbówka pozwala księgowym rozliczyć w kosztach wydatki na sesje terapeutyczne? Sprawdźmy.
Sprawa dotyczyła księgowego, który usługowo zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych i KPiR. Prowadzi jednoosobową działalność opodatkowaną na zasadach ogólnych.
We wniosku o wydanie interpretacji indywidulanej podatnik napisał, że jego praca związana jest z wysokim poziomem stresu, obarczona dużym ryzykiem wypalenia zawodowego i chorób psychicznych.
Datkowym obciążeniem jest odpowiedzialność za kontakty z organami podatkowymi, rozliczenia podatkowe oraz ryzyko odpowiedzialności karno-administracyjnej (sankcje administracyjne) i karno-skarbowej za błędy.
We wniosku podatnik przytoczył wyniki różnych badań związanych z pracą księgowych. Wynika z nich, że postępujące zmiany legislacyjne nie pozwalają księgowym na stabilną pracę. Częste zmiany prawa wzbudzają niepokój i potęgują stres związany z pracą zawodową Księgowi są podatni na stres zawodowy, a co za tym idzie na wypalenie zawodowe.
Podatnik zauważył, że sam też odczuwa efekty stresu związanego z wykonywaniem zawodu. Lekarz psychiatra zalecił księgowemu podjęcie psychoterapii indywidualnej, dzięki czemu będzie mógł regularnie pracować, bez konieczności odbywania przerw od pracy i korzystania ze zwolnień lekarskich.
Podatnik zapytał, czy wydatki na psychoterapię indywidualną stanowią koszty uzyskania przychodu w rozumieniu art. 22 ust. 1 ustawy o PIT?
Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
Polecamy też:
Czy księgowa zaliczy fizjoterapię do kosztów podatkowych prowadzonej działalności
Czy siłownię i masaż można zaliczyć w koszty prowadzonego biznesu
Drogi zegarek w kosztach prowadzonego biznesu? Skarbówka wyjaśnia
Zajęcia relaksacyjne dla przedsiębiorcy – czy taki wydatek zaliczysz do kosztów podatkowych
Wydatki za studia podyplomowe przedsiębiorcy – czy można zaliczyć do kosztów
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie planuje zmian w przepisach, które ułatwiłyby stosowanie względem artystów pracujących na etacie preferencyjnych 50% kosztów uzyskania przychodów. Takie wnioski nasuwają się z odpowiedzi wskazanego resortu na wystąpienie Rzecznika Praw Obywatelskich w tej sprawie.
Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
Sprawdź też:
Wsteczna korekta zeznania pozwoli odzyskać 50% koszty autorskie
Czy wynagrodzenie prowizyjne i honorarium autorskie wlicza się do minimalnego wynagrodzenia za pracę
Czy pracownik na urlopie traci prawo do 50% kosztów autorskich
Kiedy twórca i artysta skorzystają w 2024 roku z Małego ZUS Plus – interpretacja ZUS
Jak pokazuje praktyka, wiele firm aktywnie uczestniczy w pielęgnowaniu patriotyzmu i podtrzymywaniu pamięci o ważnych postaciach i wydarzeniach z przeszłości, które zapisały się w polskiej historii. Dotyczy to również Powstania Warszawskiego. Sprawdź, jak fiskus odnosił się do możliwości ujmowania ponoszonych w tym celu wydatków do kosztów uzyskania przychodów.
Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
Sprawdź też:
Fiskus nie pobierze PIT od nagród dla Powstańców Warszawskich
Czy zakup flagi na Święto Niepodległości zaliczymy do kosztów
Festyn z okazji jubileuszu banku – czy wydatki na organizację imprezy można zaliczyć do kosztów
Inwestowanie w integrację zespołu może przynieść wymierne korzyści dla firmy. Dzięki organizacji różnorodnych wydarzeń, takich jak: wyjazdy, spotkania sportowe czy wyjścia do teatru, poprawia się komunikacja, zaangażowanie oraz efektywność pracowników. Czy takie działania można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? Poznaj stanowisko fiskusa.
Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
Polecamy też:
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.