Rosnąca konkurencja wśród firm, spowolnienie gospodarcze, kryzys finansowy wymuszają praktycznie na wszystkich firmach konieczność ciągłego poszukiwania sposobów na poprawę wyników finansowych. Wiele przedsiębiorstw koncentruje więc swoje wysiłki na poszukiwaniu oszczędności. Ważne jest nie tylko, ile się zaoszczędzi, ale również jak te oszczędności wpłyną na przychody Twojej firmy oraz czy nie zablokują jej możliwości rozwojowych. Poznaj najlepsze sposoby na oszczędności, które pozwolą Twojej firmie nie tylko minimalizować wydatki, lecz także efektywnie zarządzać finansami.
Rok 2007 mamy już za sobą. Rozliczenie planów również. Sprzedaż udało się zrealizować, jednak koszty... znowu były o wiele wyższe, niż zakładał to plan. Plan, nad którym spędziłeś przecież tyle czasu. Nowy produkt okazał się jednak mniej zyskowny, niż zaplanował dział marketingu. Czy mogli to przewidzieć? Oczywiście, że tak. Można było również zmienić w koncepcji jego wytwarzania i magazynowania kilka drobnych elementów i plan byłby zrealizowany! W tym haśle nasi eksperci podpowiadają, jak skutecznie zapobiec odchyleniom kosztów, odpowiadają też na takie pytania jak:
Wyrok z dnia 28 lutego 1997 r.Naczelny Sąd Administracyjny (do 2003.12.31) we Wrocławiusygn. I SA/Wr 241/96
Wierzytelności nieściągalne, które wcześniej zostały zarachowane jako przychód należny i których nieściągalność została uprawdopodobniona, uważa się za koszty uzyskania przychodów.
Naliczony VAT może być zaliczony do kosztów uzyskania przychodu w przypadku wydatków na usługi gastronomiczne i zakup żywności na spotkania z kontrahentami. Tak stwierdził w interpretacji Minister Finansów.
Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie Pismo z dnia 3 października 2006 r., sygn. 1472/ROP1/423-234/297/06/MC
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip