Na kwotę około 300 tys. złotych ZUS zwolnił z opłacania składek przedsiębiorców prowadzących sklepiki szkolne. W ramach świadczenia postojowego trafiło do takich firm ponad 700 tys. zł.
Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii w ramach sieci EURES rozpoczęło kampanię informacyjną dla pracowników sezonowych w UE, na temat bezpiecznej pracy sezonowej.
Jednostki sporządzające sprawozdanie finansowe są zobowiązane do ujmowania w nim realnej wartości aktywów i zobowiązań. Oznacza to czasem konieczność dokonywania odpisów z tytułu utraty wartości. Dotyczy to w szczególności większych jednostek badanych przez biegłych rewidentów, które muszą w sprawozdaniach odzwierciedlić skutki kryzysu związanego z COVID-19.
W ramach łagodzenia obostrzeń na wakacje rząd zapowiedział otwarcie stref gastronomicznych m.in. w kinach, teatrach, na koncertach oraz zwiększenie limitów.
Czy szef może skutecznie egzekwować od pracowników poddania się szczepieniom na COVID-19? Sprawdźmy.
Organizacja szczepień w zakładach pracy to duże wyzwanie dla pracodawców. Jak zorganizować szczepienie w firmie, jakich formalności dopełnić? Kto może wziąć udział w szczepieniu? Odpowiedzi na te inne pytania w nowym szkoleniu online, które dostępne jest już w Portalu FK. Zapraszamy.
Czy dotację otrzymaną na podstawie art.15zze4 ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych przyznawanej przez Urząd Pracy należy zaliczyć do przychodów firmy? Pożyczka służy pokryciu bieżących wydatków firmy, które następnie ujmowane są w kosztach firmy.
Podatnik kupił dla firmy kilka pulsoksymetrów i koncentratorów tlenu. Czy wydatki na COVID-19 pozwalają mu na odliczenia.
Spółka planuje zakup budynku, w którym będzie produkować wyroby związane ze zwalczaniem COVID-19. Przedsiębiorstwo zapytało organ podatkowy, czy ma prawo do jednorazowej amortyzacji budynku. Poznaj stanowisko skarbówki.
Czy zakup pulsoksymetrów i koncentratorów tlenu dla chorych pracowników może być kosztem podatkowym? Czy wydatki na COVID-19 pozwalają na odliczenia? W tej sprawie wypowiedział się ostatnio organ podatkowy. Poznaj jego stanowisko.
Jakie branże są szczególnie narażone na odwiedziny urzędników, jakie narzędzia wykorzysta skarbówka przy kontrolach podatkowych w czasie COVID-19, co będzie przedmiotem kontroli? Sprawdźmy.
Chociaż kontrole podatkowe w czasie COVID-19 u przedsiębiorców są utrudnione, nie oznacza to, że fiskus rezygnuje z działań w tym zakresie. Urzędnicy mają coraz więcej narzędzi do przeprowadzania kontroli podatkowych. Już teraz możliwe są kontrole zdalne. Szykowane są też nowe przepisy dotyczące kontroli na odległość, które mają przyspieszyć czynności kontrolne. Dowiedz się więcej na ten temat.
Po przeczytaniu tekstu będziesz wiedzieć:
- jakie branże szczególnie narażone są na kontrole podatkowe;
- jakie narzędzia wykorzysta skarbówka przy kontrolach podatkowych w czasie COVID-19
- co będzie przedmiotem kontroli.
Tylko do 28 lutego br. przedsiębiorcy poszkodowani przez pandemię COVID-19 mają czas na złożenie wniosku o dodatkowe środki finansowe w ramach Tarczy Finansowej 2.0. To samo dotyczy firm zainteresowanych zwolnieniem z obowiązku opłacania składek ZUS za styczeń 2021 roku albo za grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r., które muszą dostarczyć w tym terminie dokumenty rozliczeniowe.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip