Ministerstwo Finansów przygotowało nowe przepisy zakładające przedłużenie zaniechania poboru podatku dla firm, które skorzystały z tarcz finansowych Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Tarcze te były wsparciem dla przedsiębiorstw dotkniętych skutkami pandemii COVID-19. Sprawdź, jak długo obowiązywać będzie ulga podatkowa i kto może z niej skorzystać.
Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
Sprawdź też:
Zgłoszenie pomocy de minimis do urzędu skarbowego
Frankowicze dłużej z preferencjami podatkowymi w PIT
Przedsiębiorcy muszą pamiętać, że refundacja składek ZUS to pomoc de minimis
Ustawą z dnia 23 maja 2024 r. o bonie energetycznym oraz o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia cen energii elektrycznej, gazu ziemnego i ciepła systemowego (Dz.U. z 2024 r., poz. 859) wprowadzono zmiany, które mają na celu rozszerzenie źródła przychodów Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 o środki pochodzące ze zwrotu niewykorzystanych środków na rekompensaty związane z stosowaniem ceny maksymalnej dla odbiorców, o których mowa w art. 62b ust. 1 pkt 2 ustawy - Prawo energetyczne, które pochodzić mogą między innymi ze zwrotu środków wynikających z rozliczenia rekompensaty (dodany art. 65 ust. 4 pkt 5e oraz art. 65 ust 5 pkt 12 lit. c).
Istota wprowadzonej zmiany sprowadza się do uchylenie art. 15zzs9 ustawy, dotyczącego wymagań formalnych wobec pism w sprawach rozpatrywanych na posiedzeniu zdalnym oraz ich doręczania za pośrednictwem portalu informacyjnego. Wymagania w tym zakresie wprowadzono na stałe do przepisów Kodeksu postępowania cywilnego.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.