Koniec roku to czas, kiedy przedsiębiorcy oraz księgowi zaznajamiają się ze zmianami w przepisach, które tradycyjnie zaczną obowiązywać z początkiem roku następnego. Nie powinni jednak zapominać o ważnych terminach dotyczących ich rozliczeń z fiskusem oraz z ZUS, które upływają 31 grudnia br.
W dobie pandemii COVID przedsiębiorcy, poza wsparciem finansowym, mają wiele oczekiwań w zakresie wprowadzenia przepisów prawnych, które mogłyby zoptymalizować i zracjonalizować obowiązki podatkowe. W okresie niepewności kontynuacji działalności i nieprzewidzianych ryzyk z płaszczyzny ekonomicznej podatnicy potrzebują bezpieczeństwa podatkowego w postaci ułatwień i uproszczeń m.in. w zakresie cen transferowych.
Przy sporządzaniu lokalnej dokumentacji cen transferowych podatnicy prowadzący biznes z podmiotami z rajów podatkowych będą musieli sporządzić uzasadnienie gospodarcze zawieranych transakcji. Poznaj szczegóły zmian.
Ministerstwo Finansów opublikowało projekt objaśnień podatkowych w zakresie korekty cen transferowych. Konsultacje podatkowe potrwają do 6 listopada. Sprawdź, kiedy można dokonać korekty cen transferowych
Niedawno zmieniły się terminy dotyczące oświadczenia o sporządzaniu lokalnej dokumentacji cen transferowych, planowane są też inne zmiany, które miały stanowić wsparcie dla firm w czasach pandemii, czy jednak faktycznie procesowana nowelizacja ustaw podatkowych niesie korzystne rozwiązania legislacyjne i odciążenie? W celu odpowiedzi na to pytanie przeprowadzimy analizę wybranych zagadnień z zakresu zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych, jak i od osób fizycznych.
PYTANIE : Jeżeli spółka z o.o. w Polsce, gdzie wspólnik ma 99 udziałów i jest jednocześnie prezesem Spółki współpracuje ze sobą – jest to osoba fizycznazagraniczna i wartość wykonanych przychodów spółki względem osoby fizycznej nie przekracza 2 mln pln w 2019 roku ani w 2020 roku, to również musi składać do urzędu skarbowego oświadczenie o cenach transferowych? Te podmioty nie musząrobić dokumentacji cen transferowych, bo nie przekroczyły limitu. Czy na to jest specjalny druk, gdzie go wysłać i do kiedy jest termin?
Od 1 stycznia 2021 r. ustawodawca planuje wprowadzić liczne zmiany w podatkach dochodowych. Najwięcej uwagi poświęcono opodatkowaniu spółek komandytowych, zmian jest jednak więcej, dotyczą one też przepisów o cenach transferowych. Poznaj szczegóły.
Ministerstwo Finansów opublikowało projekt objaśnień podatkowych w zakresie korekty cen transferowych. Konsultacje podatkowe potrwają do 6 listopada. Kiedy można dokonać korekty cen transferowych?
Resort finansów poinformował o rozpoczęciu konsultacji podatkowych dotyczących projektu objaśnień podatkowych w zakresie korekt cen transferowych. Konsultacje podatkowe potrwają do 6 listopada 2020 r.
Przygotowana przez resort finansów duża nowelizacja ustaw o podatku dochodowym, oprócz opodatkowania CIT spółek komandytowych, wprowadza też zmiany dotyczące rajów podatkowych i dokumentacji cen transferowych.
Ministerstwo Finansów opublikowało zestawienie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania podatników w zakresie nowych obowiązków dotyczących raportowania cen transferowych (informacja o cenach transferowych TPR)
Ministerstwo Finansów podało planowane terminy publikacji informatora i rozpoczęcia konsultacji podatkowych w zakresie cen transferowych.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip