Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
Czy procedura SME dotyczy polskiej firmy świadczącej w Holandii usługi budowlane.
Polecamy też szkolenie online:
Nowelizacja ustawy o VAT 2025: Dyrektywa SME i jej wpływ na małe przedsiębiorstwa cz. 1
Nowelizacja ustawy o VAT 2025: Dyrektywa SME i jej wpływ na małe przedsiębiorstwa cz. 2
Zapraszamy do obejrzenia drugiej części szkolenie online dotyczące go zmian w VAT w kontekście dyrektywy SME. Obejrzyj szkolenie prowadzone przez radcę prawnego i doradcę podatkowego Mirosława Siwińskiego, które rozwieje Twoje wątpliwości dotyczące zmian w kontekście procedur One Stop Shop, zwolnień VAT oraz nowych zasad rozliczania usług kulturalnych, artystycznych i sportowych. Nie czekaj – zrozum kluczowe zmiany i przygotuj swoją firmę na nadchodzące regulacje!
Przygotowanie do zmian w VAT 2025: Dowiesz się, jak nowelizacja przepisów i implementacja dyrektywy SME wpłynie na Twoje rozliczenia podatkowe, np. w kontekście procedur One Stop Shop
Praktyczne wskazówki: Zrozumiesz, jakie korzyści niesie nowa procedura VAT oraz jak unikać zagrożeń związanych z transgranicznym korzystaniem ze zwolnienia podmiotowego.
Optymalizacja rozliczeń VAT: Poznasz sposoby na uproszczenie procesu rejestracji i rozliczeń VAT w Polsce oraz w innych państwach członkowskich, co pomoże Ci zaoszczędzić czas i uniknąć kosztownych błędów.
Kompleksowa analiza przepisów: Ekspert podatkowy, wyjaśni skomplikowane przepisy w przystępny sposób, dzięki czemu zyskasz pewność w prowadzeniu międzynarodowej działalności gospodarczej.
Oglądaj pierwszą część szkolenia:
Nowelizacja ustawy o VAT 2025: Dyrektywa SME i jej wpływ na małe przedsiębiorstwa cz. 1
Polecamy też:
Nowe zmiany w VAT i akcyzie na 2025 rok - co oznaczają dla podatników
Ministerstwo Finansów zapowiada istotne zmiany w przepisach dotyczących VAT i akcyzy. Nowe regulacje wejdą w życie już od 1 stycznia 2025 roku. Zmiany wprowadzą m.in. obniżki stawek na wybrane towary oraz nowe regulacje w ustawie o podatku akcyzowym. Poznaj szczegóły zmian, aby wykorzystać szanse i uniknąć potencjalnych problemów w rozliczeniach podatkowych w 2025 roku.
Projekt zakłada zmianywysokości stawek VAT dla niektórych towarów.
Zmiany te polegać mają na:
1) podwyższeniu stawki VAT z 8% do 23% dla dostawy tzw. żywych koniowatych, tj. koni, osłów, mułów i osłomułów klasyfikowanych w Nomenklaturze scalonej do pozycji CN 0101 (zmiana ta ma zostać dokonana poprzez uchylenie pkt 1 w poz. 7 załącznika nr 3 do ustawy o VAT),
2) podwyższeniu stawki VAT z 8% do 23% dla dostawy wyrobów z konopi siewnej (Cannabis sativa) – do palenia lub do wdychania bez spalania, niebędące wyrobami wykorzystywanymi wyłącznie w celach medycznych (zmiana ta ma zostać dokonana poprzez modyfikację treści poz. 9 załącznika nr 3 do ustawy o VAT),
3) obniżeniu stawki VAT z 23% do 5% dla dostawy kubeczków menstruacyjnych (zmiana ta ma zostać dokonana poprzez dodanie poz. 18a do załącznika nr 10 do ustawy o VAT),
4) objęciu stawką 0% dostaw statków ratowniczych i łodzi ratunkowych, które są wykorzystywane na morzu, a nie są statkami i łodziami pełnomorskimi (zmiana ta ma zostać dokonana poprzez nadanie nowego brzmienia art. 83 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy o VAT).
Stawka 8% dla dostawy wyrobów medycznych dopuszczonych do obrotu
Nowelizacja wprowadza bezterminowe przedłużenie stosowania stawki VAT w wysokości 8% dla dostawy wyrobów medycznych dopuszczonych do obrotu na podstawie poprzednio obowiązującej ustawy o wyrobach medycznych (zob. projektowane brzmienie art. 145c ustawy o VAT; obecnie obowiązujące przepisy przewidują stosowanie stawki 8% w tym zakresie do 27 maja 2025 r.).
Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
Dowiedz się o innych zmianach w VAT, które wejdą w życie w przyszłym roku:
Zmiany w VAT 2025: Dowiedz się, jak wpłyną na rozliczenia
Przeczytaj też:
Sprawdź, czy odliczysz VAT od usług hotelowych i gastronomicznych przy organizacji szkoleń
Jak skutecznie wykorzystać sponsoring w zgodzie z przepisami VAT? Przykłady
Podatnik zwolniony z VAT sprzedaje samochód przez komis. Rozliczenie na przykładzie
Obowiązek wystawiania faktur przy użyciu Krajowego Systemu e-Faktur wymusza zmiany w JPK_VAT. Resort finansów przygotował właśnie projekt w tej sprawie. Poznaj szczegóły zmian i zobacz, na jakie nowości trzeba się przygotować.
Po przeczytaniu tekstu:
Dowiesz się, jakie nowości szykują się w JPK_VAT i od kiedy wejdą w życie.
Polecamy też:
Wykazanie w pliku JPK_VAT wewnątrzwspólnotowego nabycia środka transportu
Likwidacja działalności gospodarczej a wysłanie JPK_VAT
Co się zmieniło w JPK_VAT od 1 stycznia 2023 r. Praktyczne zestawienie
Nie zwlekaj ze zdobyciem uprawnień do korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF)
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.