Wydłużenie okresu pracy wykonywanej bez zezwolenia na pracę, na podstawie oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy przez cudzoziemców. Wprowadzenie obowiązku elektronicznego składania wniosków o zezwolenia i oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy. Zwolnienie agencji pracy tymczasowej z konieczności uzyskania nowego zezwolenia na pracę w przypadku zmiany pracodawcy użytkownika. To tylko niektóre zmiany, jakie wprowadza nowa ustawa o rynku pracy. Dowiedz się więcej na ten temat i przygotuj się na zmiany.
Zagadnienie dotyczące wykonywania pracy w Polsce przez cudzoziemców reguluje ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Obecnie prowadzone są prace nad nową ustawą o rynku pracy, której ogólnym celem jest unowocześnienie przepisów i dostosowanie ich do nowych wyzwań oraz potrzeb rynku zatrudnienia. Nowy akt prawny został zaprojektowany z uwzględnieniem obecnej sytuacji społeczno-gospodarczej w kraju. Zmiany dotyczą również tematyki powierzania pracy cudzoziemcom, w szczególności w zakresie ułatwień proceduralnych oraz zapobiegania nadużyciom ze strony nieuczciwych pracodawców. W większości bazują na dotychczasowych rozwiązaniach, ale przewidują również szereg przepisów o charakterze doprecyzującym.
Spółka w pierwszych miesiącach roku wypłaca swoim kluczowym pracownikom premie roczne, których wysokość istotnie przekracza ich comiesięczne pobory. W efekcie, sumaryczne dochody pracowników za cały rok przekraczają kwotę stanowiącą górną granicę pierwszego progu podatkowego. Czy w 2019 roku w takich przypadkach zmienią się zasady poboru zaliczek?
W dniu 16 lipca 2018 r. Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowelizacji ustawy o CIT oraz PIT w zakresie cen transferowych. Proponowane zmiany, jeżeli wejdą w życie, spowodują kolejną rewolucję podatkową – większość obowiązujących obecnie przepisów dotyczących cen transferowych zostanie zniesiona i zastąpiona odrębnym rozdziałem regulującym zagadnienia związane z transakcjami zawieranymi pomiędzy podmiotami powiązanymi.
Wszyscy podatnicy, którzy prowadzą księgi podatkowe w formie elektronicznej w razie żądania organów podatkowych, będą mieli obowiązek ich przekazania. Za jakie okresy rozliczeniowe organ podatkowy może żądać ksiąg podatkowych oraz dowodów związanych z ich prowadzeniem? Jakie kary grozą za nieprzekazanie JPK? Poznaj odpowiedzi na te inne pytania.
Do 26 lutego trzeba przekazać plik JPK_VAT za styczeń. Taki obowiązek mają też po raz pierwszy mikroprzedsiębiorcy. Jakie zmiany w zakresie JPK czekają podatników w najbliższym czasie?
Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu online, z którego dowiesz się m.in.:
- w jakich sytuacjach trzeba będzie przekazywać pliki JPK na wezwanie urzędów skarbowych
- co się zmieniło w najnowszej wersji JPK_VAT
- jak uniknąć błędów przy wysyłce plików
- jakie sankcje grożą za nie przesłanie JPK
- czy JPK_VAT zastąpi w przyszłości deklarację.
Zapraszamy do wzięcia udziału w praktycznych warsztatach online.
Szkolenie prowadzi:
Samir Kayyali - doradca podatkowy, ekonomista, ekspert ds. zarządzania ryzykiem podatkowym, szkoleniowiec. Ekspert prowadzi własną praktykę podatkową.
Wstęp:
Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów opublikowano projekt Ordynacji podatkowej przygotowany przez Komisję Kodyfikacyjną Ogólnego Prawa Podatkowego. Nowe regulacje mają wejść w życie od 1 stycznia 2019 r. Poznaj szczegóły zmian.
Zwolnienie przez 6 miesięcy początkujących przedsiębiorców ze składek na ubezpieczenie społeczne, stopniowa likwidacja numeru REGON, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców – przewiduje Konstytucja Biznesu. Dowiedz się więcej o nowych rozwiązaniach, które ułatwią prowadzenie działalności gospodarczej.
Pracownik wobec, którego był stosowany mobbing w pracy otrzyma odszkodowanie nawet wtedy, kiedy nie rozwiązał stosunku pracy. Taką m.in. zmianę przewiduje projekt Kodeksu pracy, który został skierowany przez Prezydenta RP do Sejmu. Co jeszcze się zmieni?
Celem webinarium jest wskazanie metod przeciwdziałania oszustwom w VAT, podejmowanym przez ustawodawcę oraz narzędziom, jakimi w tym względzie administrację podatkową dysponuje od 1 stycznia 2017 r. Zmiany w przepisach o VAT w 2017 r. nie pozostają przy tym bez wpływu na sytuację i rozliczenia rzetelnych podatników. Celem webinarium jest również wskazanie ryzyka i zagrożeń w tym względzie oraz sposobów ich minimalizacji.
Zapraszamy do obejrzenia szkolenia online, z którego dowiesz się i poznasz praktyczne przykłady w zakresie:
Wojciech Kotowski
Doradca podatkowy, Senior Associate w Zespole Podatku VAT. Od początku ponad 8-letniej kariery zawodowej związany jest z problematyką podatkową oraz doradztwem prawnym i podatkowym na rzecz przedsiębiorstw oraz administracji publicznej, w tym jednostek samorządu terytorialnego. Doradza największym spółkom i koncernom działającym na rynku polskim w zakresie podatku od towarów i usług oraz podatku od czynności cywilnoprawnych. Uczestniczył w realizacji szeregu projektów w zakresie odzyskiwania podatku VAT, w tym m.in.: postępowaniach o odzyskanie VAT dla jednostek samorządu podatkowego; postępowaniu o odzyskanie VAT dla jednego z domów maklerskich; reprezentowaniu podatnika w postępowaniu przed urzędem skarbowym dotyczącym zwrotu podatku VAT w związku z inwestycją deweloperską; postępowaniu o odzyskanie VAT dla podmiotu z branży nieruchomości. Posiada doświadczenie w zakresie postępowań podatkowych, postępowań kontrolnych, prowadzonych przez organy kontroli skarbowej oraz kontroli podatkowych, w których uczestniczył jako pełnomocnik podatników. Reprezentuje także podatników w postępowaniu przed Wojewódzkimi Sądami Administracyjnymi w sprawach z zakresu prawa podatkowego.
Autor licznych artykułów oraz publikacji dotyczących podatków, zamieszczanych na łamach największych opiniotwórczych wydawnictw o tematyce ekonomicznej, prawnej i podatkowej.
O Kancelarii Ożóg Tomczykowski:
Od 2003 roku towarzyszymy naszym klientom oferując kompleksowe doradztwo podatkowo-prawne. Jesteśmy niezależną polską kancelarią, która dzięki aktywnej działalności i profesjonalnej obsłudze polskich i zagranicznych przedsiębiorstw zajmuje czołową pozycję na rynku. Z odpowiedzialnością i pełnym zaangażowaniem wspieramy naszych klientów w budowaniu pozycji na rynku oraz zapewnieniu bezpieczeństwa i efektywności prowadzonego biznesu. Stawiamy na talenty. Nasz zespół to profesjonaliści o wysokim poziomie wiedzy podatkowej, prawnej i ekonomicznej oraz szerokiej znajomości zagadnień branżowych i otoczenia biznesowego naszych klientów i partnerów. O sile i jakości naszej kancelarii stanowi przede wszystkim wieloletnie doświadczenie zawodowe jej wspólników – dr Ireny Ożóg i Pawła Tomczykowskiego. Satysfakcja klientów z naszych usług – innowacyjnych rozwiązań oraz strategicznego i długoterminowego doradztwa prawno-podatkowego uwzględniającego uwarunkowania biznesowe i specyfikę branż – to nasz priorytet. Wiedza ekspercka, praca zespołowa, troska o klienta oraz innowacyjność są głównymi wartościami, którymi kierujemy się w naszej wieloletniej współpracy z klientami. Zaufali nam klienci reprezentujący różnorodne sektory gospodarki, w tym energetyczny, chemiczny, spożywczy, motoryzacyjny, deweloperski, FMCG i wiele innych, a wśród nich firmy z listy 500 największych polskich przedsiębiorstw, w tym m.in. kilka z pierwszej dwudziestki tej listy.
Samir Kayyali - doradca podatkowy - objaśnia co zmieniło się w zaskarżaniu interpretacji indywidualnych w 2016 i 2017 r.
Spółka, która dokonała prywatyzacji zakładu pracy może zawrzeć porozumienie ze związkami zawodowymi zawierające gwarancje zatrudnienia dla wszystkich pracowników. Taka umowa nazywana pakietem socjalnym może zostać włączona do układu zbiorowego pracy. Co to oznacza dla zatrudnionych w spółce pracowników?
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip