Przedsiębiorcy, którzy do opodatkowania swoich dochodów zechcą wybrać liniowy PIT, już od 2019 roku będą mogli to zrobić na bardziej korzystnych zasadach. Poznaj szczegóły.
Od 1 lipca w podatkach dochodowych obowiązują zmiany, na których skorzystają przede wszystkim podatnicy. Większość zmian to próba naprawy błędów i prawnych niedoróbek, które pojawiły się w tych ustawach przy okazji poprzedniej nowelizacji.
Według Ministerstwa Finansów już od przyszłego roku podatnicy nie będą musieli sporządzać zeznań podatkowych PIT. Fiskus zrobi to za nich.
Weszło w życie rozporządzenie przedłużające o 6 miesięcy terminy na sporządzenie m.in. dokumentacji podatkowej. Przedłużenie stosuje się do terminów upływających w latach 2018 lub 2019.
Mimo, że fiskus niedawno wydłużył o kilka miesięcy terminy do wywiązania się z obowiązków dotyczących sporządzenia dokumentacji cen transferowych za 2017 rok, to warto już teraz przygotować się do ich realizacji.
Wśród wielu zmian w przepisach o podatku dochodowym, które weszły w życie z początkiem tego roku, do najbardziej istotnych należą nowe regulacje dotyczące zagranicznych spółek kontrolowanych (CFC).
Z początkiem 2018 roku zaczynają obowiązywać nowe regulacje, które wprowadzają m.in. nowe, korzystniejsze dla przedsiębiorców zasady rozliczania nakładów na prace rozwojowe i badawcze. Dotyczą one także tzw. ulgi B+R.
Zaliczki na podatek dochodowy można także odprowadzać w formie uproszczonej. Jednak nie każdy przedsiębiorca skorzysta z tego przywileju.
Od 1 stycznia 2018 r. zaczną obowiązywać obszerne zmiany dotyczące podatków dochodowych. Cele zmian jest dostosowanie ustaw do przepisów unijnych wynikających z dyrektywy ATAD, uszczelnienie systemu podatków dochodowych, a także uproszczenie i doprecyzowanie dotychczasowych regulacji.
Ustawodawca planuje zwiększyć limit zwolnień z opodatkowania: świadczeń z ZFŚS, od zapomóg losowych, świadczeń zakładu pracy na rzecz emerytów, rencistów i ich rodzin, świadczeń na żłobki i przedszkola spoza ZFŚS, dopłaty do wypoczynku zorganizowanego, świadczenia dla studentów na praktykach zawodowych. Sprawdź nowe kwoty.
Trwają prace nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o PIT. Proponowane zmiany są korzystne dla podatników, a dotyczą m.in. podwyższenia i zaokrąglenia limitowanych zwolnień podatkowych.
Od stycznia 2018r. planowane są zwiększenia limitów zwolnień z opodatkowania świadczeń z ZFŚS, od zapomóg losowych, świadczeń zakładu pracy na rzecz emerytów, rencistów i ich rodzin, świadczeń na żłobki i przedszkola spoza ZFŚS, dopłaty do wypoczynku zorganizowanego, świadczenia dla studentów na praktykach zawodowych.
Podniesienie progu uprawniającego do bycia „małym podatnikiem” oraz nowe zasady rozliczania straty podatkowej. Co jeszcze ma się zmienić?
Jednoznaczne powiązanie momentu zaliczenia danego wydatku do kosztów podatkowych z momentem jego księgowego rozliczenia – zakłada najnowszy projekt zmian w podatkach dochodowych.
Sprzedajemy dostęp do prowadzonych przez nas portali zawierających artykuły fachowe. Faktury wystawiane są za okresy dłuższe niż miesiąc, tj. kwartał, pół roku lub rok. Kiedy powstają przychody podatkowe w takiej sytuacji? W momencie wystawienia faktury, z chwilą otrzymania płatności czy z chwilą powstawania przychodu rachunkowego, tj. po zakończeniu miesiąca za dany miesiąc dostępu?
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip