Od 1 grudnia 2018 r. zaświadczenia lekarskie są wystawiane wyłącznie w postaci elektronicznej. Według danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych od tego czasu lekarze wystawili ponad 100 mln e-ZLA.
Koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego funkcjonujących w Polsce i na Białorusi ma służyć nowa umowa o zabezpieczeniu społecznym między tymi państwami, która weszła w życie z początkiem kwietnia br. Jest ona szczególnie istotna z punktu widzenia osób uprawnionych do świadczeń z tytułu niezdolności do pracy oraz starości.
Od 1 marca br. wzrósł próg uprawniający do świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Dodatkowe świadczenie przysługuje osobom, które otrzymują miesięcznie świadczenia do 1.896,13 zł brutto.
Ze statystyk ZUS wynika, że COVID-19 nie był główną przyczyną absencji chorobowej. W porównaniu z 2019 r. o 21% wzrosła liczba zaświadczeń wystawionych z powodu depresji.
W aktualnej sytuacji epidemicznej normą są sytuacje, w których pracownicy muszą poddać się obowiązkowej kwarantannie. Co w takim przypadku z prawem do świadczenia chorobowego?
Coraz częściej zdarzają się sytuację, że w związku z pandemią, pracownicy muszą poddać się obowiązkowej kwarantannie. Co z prawem do świadczenia chorobowego?
Od 1 października 2019 r. osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji, spełniające ustawowe warunki, będą mogły otrzymywać świadczenie uzupełniające w wysokości do 500 zł miesięcznie (tzw. 500+ dla niepełnosprawnych). <a >Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać świadczenie? Co należy zrobić aby je uzyskać?
Zaświadczenie lekarskie o związku niezdolności do pracy z wykonaniem badań lekarskich dla kandydatów na dawców komórek, tkanek i narządów lub poddaniem się zabiegowi ich pobrania
Wniosek o rentę z tytułu niezdolności do pracy
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip