Czy zegarek może być kosztem uzyskania przychodu? To pytanie budzi wiele emocji, zwłaszcza w kontekście nowych interpretacji podatkowych. Czy luksusowe gadżety mogą być niezbędne do prowadzenia biznesu? Jak skutecznie bronić firmowych wydatków i maksymalizować korzyści podatkowe? Odpowiedzi m.in. na takie pytania poznasz ze szkolenia.
Zapraszamy do obejrzenia szkolenia online, który prowadzi Luiza Pieprzyk, audytor podatkowy, trener, wykładowca, ekspert ds. prawno-podatkowych w BTLA, specjalista w zakresie VAT w Polsce i UE, partner TAX & DUTY, niezależna publicystka.
Korzyści z obejrzenia szkolenia:
Zdobędziesz praktyczną wiedzę: Nauczysz się, jak skutecznie uzasadniać firmowe wydatki, takie jak zakup luksusowego zegarka, w sposób zgodny z przepisami podatkowymi, będziesz wiedzieć, jakie kryteria musi spełniać zakup, aby mógł zostać uznany za koszt firmowy.
Poznasz aktualne interpretacje podatkowe: Dowiesz się, jak zmienia się podejście fiskusa do rozliczania kosztów w jednoosobowych firmach, co pozwoli Ci lepiej planować i optymalizować wydatki. Przekonasz się, jakie są najczęstsze błędy popełniane przez przedsiębiorców przy wliczaniu osobistych zakupów w koszty firmowe.
Zwiększysz swoje szanse na akceptację kosztów: Nauczysz się, jakie argumenty prawno-podatkowe stosować, aby przekonać organy skarbowe do uznania nietypowych wydatków za koszty uzyskania przychodu.
Unikniesz błędów w rozliczeniach: Zrozumiesz, jakie pułapki mogą czekać na przedsiębiorców przy wliczaniu osobistych zakupów w koszty firmowe, co pomoże Ci uniknąć potencjalnych problemów z fiskusem.
Polecamy też:
Zakupy firmowe – na co pozwala nam FISKUS – szkolenie video
Artykuły spożywcze - czy takie wydatki stanowią koszt podatkowy
Księgowi, którzy przygotowują sprawozdanie finansowe, często zastanawiają się, jakie przychody i koszty należy zaprezentować jako przychody i koszty w raporcie rocznym czy w sprawozdaniu śródrocznym jednostki. Poznaj wskazówki eksperta, na co zwrócić uwagę.
Podczas webinarium dr Katarzyna Trzpioła wyjaśni m.in.:
Polecamy inne szkolenia online dotyczące sprawozdań finansowych:
Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
Czy koszty związane z opłatą manipulacyjną i ubezpieczenie samochodu podlegają ograniczeniu w zaliczaniu do kosztów.
Polecamy też:
Wykup samochodu z leasingu a VAT
Samochód w leasingu wykorzystywany w działalności gospodarczej – jakie wydatki w kosztach
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.