Objęcie wsparciem z tarczy antykryzysowej firm założonych między 1 lutego a 1 kwietnia br., czy też zwolnienie ze składek ZUS wszystkich firm jednoosobowych, bez względu na wysokość przychodu – takie m.in. poprawki zgłosili senatorowie do tarczy antykryzysowej 2.0.
Darowizny na cele związane z przeciwdziałaniem COVID-19 mogą uprawniać do odliczenia nawet dwukrotności wartości darowizny. Odliczenie możliwe jest przy tym już w trakcie roku, przy obliczaniu zaliczki na podatek.
Tarcza antykryzysowa przewiduje zwolnienie mikrofirm do 9 osób ze składek do ZUS na 3 miesiące (marzec – maj). Zwolnienie dotyczy składek za przedsiębiorcę i pracujące dla niego osoby. Czy jest możliwe równoczesne korzystanie z innego wsparcia?
Sytuacja związana z pandemią COVID-19 wymaga wdrożenia wielu rozwiązań, które ułatwią, a w niektórych sytuacjach umożliwią funkcjonowanie wielu podmiotów. Do tej grupy należą rozwiązania dotyczące aspektów finansowo-księgowych.
Czy możesz bez obaw zaliczać do kosztów podatkowych wydatki poniesione na zakup maseczek ochronnych i płynów do dezynfekcji, jak rozliczyć zakup laptopa pracownikowi, któremu firma poleciła pracę zdalną, na jak długo możesz zawiesić biznes? Poznaj odpowiedzi na te inne pytania.
Ministerstwo Finansów zamieściło informację, o procedurze przeprowadzania przeglądów okresowych kas rejestrujących w związku z zagrożeniem koronawirusem.
Tarcza antykryzysowa wprowadziła zmiany, które dają podatnikom możliwość odliczenia od dochodu CIT i PIT darowizn przekazywanych na przeciwdziałanie COVID-19. Jak skorzystać z odliczenia?
Brak sankcji za złożenie deklaracji podatkowej i zapłaty podatku po terminie, jeśli nastąpi to do końca maja 2020 roku, przesunięcie matrycy VAT z 1 kwietnia na 1 lipca 2020 roku, zwolnienie mikrofirm do 9 osób ze składek do ZUS na 3 miesiące – takie rozwiązania zawiera tarcza antykryzysowa. Ustawa już jest opublikowana w Dzienniku Ustaw.
Świadczenie postojowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą, to jednorazowe świadczenie w wysokości 2.080 zł albo 1.300 zł, które ma Ci zrekompensować utratę przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej. Skorzystaj z przykładowo wypełnionego wniosku.
Nad ranem senatorowie zakończyli obrady nad ustawą dotyczącą walki z epidemią koronawirusa i jej skutkami. Senatorowie wprowadzili dodatkowe rozwiązania dla przedsiębiorców.
Rząd przygotował pakiet zmian tzw. tarczę antykryzysową. Zaproponowane rozwiązania mają na celu przeciwdziałań negatywnym skutkom ekonomicznym pandemii koronawirusa. Jak zmienią się przepisy i jak już teraz można zadbać, aby poprawić płynność finansową przedsiębiorstw?
Podatnicy należący do grupy dużych przedsiębiorców od 1 kwietnia 2020 roku mieli składać nowe plików JPK_VAT, czyli połączenie deklaracji VAT i plików JPK. Właśnie pojawił się projekt, który przedłuża ten termin.
Dzisiaj senat zajmie się tarczą antykryzysową, którą sejm przegłosował w weekend. Wprowadzone rozwiązania mają minimalizować przyszłe skutki gospodarcze pandemii koronawirusa. Ustawa przesuwa terminy wielu obowiązków podatkowych.
Ministerstwo Finansów zapowiedziało przedłużenie terminu składania zeznania rocznego CIT-8 za 2019 rok dla wszystkich podatników. Sprawdź terminy.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip