Już niebawem wejdzie w życie nowe rozporządzenie w sprawie dokumentacji pracowniczej. Sprawdź, co poza aktami osobowymi będzie musiał prowadzić pracodawca?
Od 1 stycznia 2019 r. będą zmiany w zakresie prowadzenia akt osobowych. Oglądając warsztat dowiesz się jakie nowe obowiązki spoczywać będą na pracodawcy, a także czy rozporządzenie unijne w zakresie ochrony danych osobowych (RODO) wpłynęło na obowiązki związane z prowadzeniem dokumentacji pracowniczej.
Od 1 stycznia 2019 r. dotychczasowe rozporządzenie z 1996 r. w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika zastąpi nowe z 2018 r. - w sprawie dokumentacji pracowniczej. Co się zmieni?
Od 1 stycznia 2019 r. będą zmiany w zakresie prowadzenia akt osobowych. W jakiej formie powinieneś prowadzić akta osobowe? Czy od 1 stycznia 2019 r. będziesz miał możliwość wyboru formy prowadzenia akt osobowych? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania. Jeżeli masz problem zadaj swoje pytanie.
Pracodawca powinien założyć i prowadzić oddzielną teczkę akt osobowych dla każdego pracownika zatrudnionego na podstawie umowy o pracę. Teczka składa się z trzech części. Tutaj znajdziesz wykaz A.
Pracodawca powinien założyć teczkę akt osobowych dla każdej osoby zatrudnionej na podstawie: umowy o pracę, mianowania, powołania, wyboru, spółdzielczej umowy o pracę. Tutaj znajdziesz przykład części C, w której należy gromadzić dokumenty związane z ustaniem zatrudnienia.
Pracodawca powinien założyć i prowadzić dla każdej osoby zatrudnionej na umowę o pracę oddzielną teczkę akt osobowych. Tutaj znajdziesz przykład części B, w której należy gromadzić dokumenty dotyczące nawiązania stosunku pracy oraz przebiegu zatrudnienia pracownika.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip