W przypadku firm zatrudniających od 10 do 49 osób, zwolnieniem jest 50% łącznej kwoty nieopłaconych należności z tytułu składek wykazanych w deklaracji rozliczeniowej złożonej za dany miesiąc.
Zwolnienie z obowiązku opłacania składek ZUS na podstawie tzw. Tarczy Antykryzysowej jest możliwe pod warunkiem, że przedsiębiorca ich wcześniej nie uregulował. Tak wynika z analizy przepisów specustawy, która wprowadziła przedmiotową ulgę.
Objęcie zwolnieniem ze składek ZUS także przedsiębiorstw zatrudniających od 10 do 49 osób, a nie jak obecnie jedynie mikrofirm, zakłada tarcza antykryzysowa 2.0. Tacy przedsiębiorcy będą mogli liczyć na 50-proc. ulgę przez trzy miesiące w składkach na ubezpieczenia społeczne. Ustawa została już uchwalona przez sejm.
Do sejmu trafił kolejny projekt zawierający wsparcie dla przedsiębiorców w związku z koronawirusem. Tarcza antykryzysowa 2 zakłada m.in. rozszerzenie zakresu podmiotów uprawnionych do zwolnienia ze składek i ponowne wypłaty świadczenia postojowego.
Wniosek w formie papierowej zawiera pytania sprawdzające warunki związane z możliwością udzielenia pomocy publicznej. W przypadku wniosku w formie elektronicznej, nie ma w nim tych pytań, dlatego musisz zamieścić informacje dotyczące pomocy publicznej w osobnym załączniku. Pobierz załącznik.
Skorzystaj z przykładowo wypełnionego wniosku dotyczącego zwolnienia z obowiązku opłacania składek za marzec-maj 2020 roku
Tarcza antykryzysowa daje możliwość zwolnienia z obowiązku opłacenia należności z tytułu składek za marzec-maj 2020 r. Pobierz wzór wniosku.
Będą kolejne wyłączenia z korzystania ze zwolnienia z podatku VAT. Rząd przyjął projekt pakiet zmian regulujących zmiany w ramach rozliczania VAT w obrocie produktami ropopochodnymi oraz korekty deklaracji podatkowej po wszczęciu kontroli celno-skarbowej. Dowiedz się więcej.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip