Rząd zdecydował o wydłużeniu dodatkowego zasiłku opiekuńczego w związku z zamknięciem szkół przedszkoli i innych placówek, tym razem do 14 lutego 2021 r. Będzie on przysługiwał na dotychczasowych zasadach
Od 9 listopada 2020 r. ponownie przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Okres wypłaty zasiłku został przedłużony do 24 grudnia 2020 r. oraz od 28 grudnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r.
Od 9 listopada 2020 r. ponownie przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Okres wypłaty zasiłku został przedłużony do 24 grudnia 2020 r. oraz od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r.
Ze względu na wciąż trudną sytuację epidemiczną w kraju Rada Ministrów zdecydowała, że prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego w związku w pandemią zostanie wydłużone do 24 grudnia br.
Od 9 listopada br. rodzice znowu mogą korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Pojawia się pytania, czy zasiłek ten przysługuje gdy rodzice pracują zdalnie.
Trudna sytuacja epidemiczna, duży wzrost zachorowań i wynikające z tego nowe obostrzenia oznaczają, że wiele dzieci – zamiast iść do szkoły czy przedszkola – pozostanie w domach. W tej sytuacji rząd zdecydował się na przywrócenie dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Poinformowało o tym Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
Jeżeli inspektor sanitarny wyda decyzję o konieczności kwarantanny lub izolacji niepełnoletniego dziecka, jednemu z rodziców dziecka, który opiekuje się w tym czasie dzieckiem, przysługuje zasiłek opiekuńczy. Jest to możliwe po spełnieniu określonych warunków. Sprawdź, jakich.
Od 9 października 2020 r. obowiązuje ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania społeczno-gospodarczym skutkom COVID-19. Na jej mocy pracownicy, którym obniżono wymiar czasu pracy w czasie epidemii i którzy mieli ustalane zasiłki od wynagrodzenia, po zmianie etatu, będą mogli wnioskować o przeliczenie podstawy i wyrównanie świadczenia, np. zasiłku macierzyńskiego, chorobowego czy opiekuńczego. Sprawdź więcej.
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wprowadzony na początku pandemii COVID-19 w Polsce, w celu umożliwienia rodzicom sprawowania opieki nad dziećmi, które nie mogły uczęszczać do szkół, przedszkoli itp. z powodu ich zamknięcia. Możliwość jego pobierania istniała do 21 września. Po tej dacie nadal można korzystać ze świadczeń, ale w ramach zwykłego zasiłku opiekuńczego.
Od 5 września 2020 r. przestały obowiązywać preferencyjne zasady dotyczące wysokości zasiłku chorobowego oraz możliwości świadczenia pracy w czasie zasiłku chorobowego i dodatkowego zasiłku opiekuńczego przez osoby wykonujące zawód medyczny.
Od 1 września rodzicom i opiekunom ponownie przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy . W związku z tym Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na swojej stronie internetowej opublikowało odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące jego wypłacania.
Od 1 do 20 września 2020 r. ponownie przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. W związku z tym Zakład Ubezpieczeń Społecznych opublikował na swojej stronie internetowej informację na ten temat.
Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego. Zdecydowana większość uczniów wróci do nauki w szkolnych ławkach. Co w sytuacji, gdy z powodu zagrożenia koronawirusem placówka zostanie zamknięta? Zapoznaj się z informacją resortu pracy na ten temat.
Resort rodziny, pracy i polityki społecznej wyjaśnił w komunikacie, na jakich zasadach rodzice mogą ubiegać się po 26 lipca br. o zasiłek opiekuńczy w związku z nieoczekiwanym zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, czy przedszkola.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zamieścił na swojej stronie internetowej informację dotyczącą aktualnych zasad ubiegania się o dodatkowy zasiłek opiekuńczy w związku z koronawirusem.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip