Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
kiedy powstaje obowiązek podatkowy z tytułu importu usług reklamowych.
Polecamy też:
Jak rozpoznać obowiązek podatkowy dla usług rozliczanych w okresach rozliczeniowych?
Usługi budowlane opłacane przelewem a obowiązek ewidencjonowania
Przedsiębiorcy zastanawiają się, czy jeśli sprzedaż w grudniu 2022 roku została udokumentowana fakturą wystawioną w styczniu 2023 roku – to wartość tej transakcji wlicza się do limitu sprzedaży w 2022 roku warunkującego możliwość skorzystania w 2023 roku ze zwolnienia podmiotowego na podstawie art. 113 ustawy o VAT? Na podstawie tego przepisu zwalnia się bowiem od VAT sprzedaż dokonywaną przez podatników, u których wartość sprzedaży nie przekroczyła łącznie w poprzednim roku podatkowym kwoty 200.000 zł. Sprawdźmy to.
Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
Polecamy też:
Naprawa pojazdów samochodowych a zwolnienie podmiotowe z VAT
Korekta odliczonego VAT od środków trwałych w związku ze zwolnieniem podmiotowym
Od 1 stycznia 2014 r. podatnik będzie mógł odliczyć podatek w rozliczeniu za ten okres, w którym w odniesieniu na nabywanych towarów i usług powstał obowiązek podatkowy u sprzedawcy. Nabywca będzie musiał zweryfikować, czy dana faktura dokumentuje czynność, co do której powstał już obowiązek podatkowy.
Nowe przepisy dotyczące zasad odliczania podatku naliczonego, są w dużej mierze odwzorowaniem regulacji dyrektywy/2006/112/WE z 28 listopada 2006 r. w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej (dalej: dyrektywa). Ustawodawca skorelował przede wszystkim moment odliczenia podatku u nabywcy z wymagalnością VAT u sprzedawcy. Warunkiem odliczenia nadal będzie posiadanie odpowiedniej dokumentacji.
350 odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w zakresie VAT
Sięgnij po Almanach VAT 2014!
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.