Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
Polecamy też:
Jeżeli kwoty niezbędne do rozliczeń w zakresie VAT wyrażone są w walutach obcych, konieczne jest ich przeliczenie na złote. W tym artykule omówione zostaną obowiązujące w tym zakresie zasady.
Zanim Krajowy System e-Faktur stanie się obowiązkowy, warto już teraz dowiedzieć się, jaki kurs przeliczeniowy stosować, gdy mamy fakturę w walucie obcej. Sprawdź w podcaście.
Z podcastu dowiesz się:
Polecamy też szkolenia online dotyczące KSeF:
Sukces eksportowy polskich firm to szansa na rozwój, ale to również wyzwania. Szczególnie kiedy na transakcje wpływ ma np. kurs franka czy kurs funta brytyjskiego, które podlegają nieustannym fluktuacjom. Warto zoptymalizować proces zarządzania ryzykiem walutowym, aby wymiana waluty była prosta i zyskowna. Zmienność nie musi być wrogiem, może być także szansą na dodatkowe zyski.
Jeżeli kwoty niezbędne do rozliczeń w zakresie VAT wyrażone są w walutach obcych, konieczne jest ich przeliczenie na złote. W tym artykule omówione zostaną zarówno obowiązujące obecnie w tym zakresie zasady, jak również wskazane zostaną zmiany, które mają zostać w tym zakresie wprowadzone w ramach tzw. pakietu SLIM VAT 3.
Transakcji wymiany walut można dokonać na kilka sposobów: w banku, kantorze stacjonarnym, kantorze internetowym oraz na platformie wymiany walut. Gdzie są najbardziej opłacalne kursy walut?
Podatnik zapłaci VAT, jako nabywca towarów, jeżeli dokonującym ich dostawy do Polski jest podatnik nieposiadający siedziby oraz stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, a dostawa towarów nie jest dokonywana w ramach sprzedaży wysyłkowej.
W związku z wątpliwościami pojawiającymi się w zakresie, jaki kurs wymiany należy stosować przy ujmowaniu transakcji generujących przychody denominowane w walutach obcych, KIMSF opracował projekt interpretacji odnoszący się do MSR 21 „Skutki zmian kursów wymiany walut obcych”.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip