Od nowego roku wynagrodzenie wypłacone osobie współpracującej może stanowić koszt podatkowy prowadzonej działalności. Z kolei zapłacone za nią składki ZUS przedsiębiorca ma prawo – jak dotychczas – odliczyć od dochodu, pod warunkiem jednak że wcześniej nie zostały one zaliczone do kosztów działalności. Sprawdź, jakich zmian musisz dokonać, aby zaliczyć wynagrodzenie zatrudnionego współmałżonka do kosztów.
Czy koszty poniesione w związku ze złożeniem wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej, mogą być w całości zaliczone do kosztów uzyskania przychodów? Poznaj stanowisko dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.
Od 1 stycznia 2019 r. obowiązują zmiany dotyczące rozliczania służbowych samochodów. Modyfikacje te muszą mieć też swoje odzwierciedlenie w księgowaniach rachunkowych. Skorzystaj z praktycznych wyjaśnień, aby bez kłopotów ewidencjonować koszty związane z samochodami na nowych zasadach.
Od 1 stycznia 2019 r. obowiązują zmiany dotyczące rozliczania służbowych samochodów. Jakie ma to skutki rachunkowe? Sprawdźmy na przykładach.
Niektórzy pracodawcy, chcąc docenić pracowników przekazują im prezenty nie z okazji Świąt, ale Nowego Roku. Posezonowe wyprzedaże to też okazja dla pracodawcy, aby pracownikowi sprawić wartościowy prezent. Jakie ma to skutki podatkowe i rachunkowe?
Od 1 stycznia 2019 r. nie będzie stanowić kosztów uzyskania przychodów wartość własnej pracy podatnika, jego małżonka i małoletnich dzieci, a w przypadku prowadzenia działalności w formie spółki niebędącej osobą prawną – także małżonków i małoletnich dzieci wspólników tej spółki. Co to oznacza w praktyce. Co jeszcze się zmieni? Sprawdźmy na przykładzie.
Przedsiębiorstwo organizuje wyjazdy dla pracowników i współpracowników. Sprawdźmy, czy koszty takich imprez można bez obaw zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip