Załóżmy, że dostałeś właśnie projekt inwestycyjny do analizy i oceny jego opłacalności. Możesz oczywiście skorzystać z powszechnie znanych technik oceny projektów inwestycyjnych, takich jak NPV czy IRR, ale wiedz również, że można z powodzeniem skorzystać z technik „gier z naturą” do oceny decyzji finansowych w firmie. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie konkretnie metody warto w tym nowatorskim podejściu zastosować, przeczytaj to hasło. Będziesz wówczas znał odpowiedź na następujące pytania:
Na rynku pojawia się coraz więcej funduszy parasolowych. Kolejne TFI przekształcają fundusze w subfundusze. Obecnie taki proces przeprowadzają: Pioneer Pekao TFI (poinformował o takim zamiarze) i ING TFI (już uzyskało zgodę Komisji Nadzoru Finansowego). Dlaczego? Czy warto skorzystać z nowej oferty?
Jak bezbłędnie przeanalizować kondycję firmy na podstawie jej sprawozdania finansowego? To pytanie często się powtarza, ale interpretacja wyników takiej analizy w dużym stopniu zależy również od rodzaju firmy, branży, w której działa itp. Tym razem masz więc okazję sprawdzić, jak bezbłędnie przeprowadzić analizę spółki z branży odzieżowej -jest nią firma Prima Moda. Z tego tekstu dowiesz się:
W trudniejszych gospodarczo czasach, właśnie takich, z jakimi mamy obecnie do czynienia, bezbłędna ocena projektowanych inwestycji firmy to czasem być albo nie być dla niej samej - przecież jedna błędna decyzja w tym zakresie i Twoja firma może znaleźć się na krawędzi bankructwa! Ważna jest zatem znajomość skutecznych technik oceny opłacalności inwestycji. Jedną z takich nowoczesnych metod są tzw. opcje realne w ocenie projektów inwestycyjnych. Jeśli chcesz wiedzieć, jak je wykorzystać w praktyce, przeczytaj koniecznie to hasło! Dowiesz się z niego również:
W zależności od trafności podejmowanych decyzji inwestycyjnych wybrane przez Ciebie do realizacji projekty mogą powiększać, kreować wartość przedsiębiorstwa albo też ją obniżać. W tym haśle przedstawiamy Ci popularną od pewnego czasu metodę dyskontowanych zysków ekonomicznych - EVA®. Dzięki niej z łatwością ocenisz opłacalność rozważanych inwestycji i wybierzesz tylko te najlepsze - z korzyścią dla Twojej firmy, jej udziałowców, pracowników i pozostałych zainteresowanych stron. Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o ocenie inwestycji metodą EVA® - koniecznie przeczytaj ten artykuł!
„Patrz przed siebie, a nie za siebie. Inwestuj tak jak hokeista gra w hokeja. Jak mówi Wayne Gretzky - jedź tam, dokąd zmierza krążek, a nie tam, gdzie jest” - to jedna z zasad inwestycyjnych Warrena Buffetta, uznawanego za jednego z największych inwestorów. Warto pamiętać o tej zasadzie, szczególnie gdy zaczyna się przygodę z giełdą. Zanim jednak zaczniesz wprowadzać w życie zarówno praktyczne, jak i górnolotne zasady inwestycyjne, swój pierwszy, przyziemny krok będziesz musiał skierować do biura maklerskiego. W Polsce działa 45 biur maklerskich. Niektóre mają tylko kilka punktów obsługi klienta, niektóre po kilkaset. Prowadzą je niemal wszystkie większe banki, bez trudu można więc do nich dotrzeć nawet w małych miejscowościach. Jak wybrać najlepsze biuro maklerskie? Na co zwrócić uwagę?
Możesz się spodziewać, że już wkrótce banki będą bić się o Ciebie, a konkretnie o Twój rachunek bankowy. Od 1 stycznia 2010 r. będą mogły bowiem łatwiej podbierać klientów konkurencji ponieważ przenoszenie rachunków bankowych będzie dużo prostsze. Na wniosek Komisji Europejskiej unijne banki przygotowały rozwiązania, które mają pozwolić klientom szybko i łatwo przenosić rachunki. W Polsce Związek Banków Polskich również stworzył rekomendację dotyczącą ich przenoszenia.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip