Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
Polecamy też:
Inwestowanie jest to proces, mający na celu pomnażanie zgromadzonego kapitału. W związku z tym inwestorzy podejmują decyzje, które mogą przynieść zyski w postaci odsetek, dywidend, wzrostu wartości akcji czy nieruchomości. Jednak nie tylko zyski są istotnym elementem inwestycji – równie kluczowym aspektem jest odpowiednie opodatkowanie, które różni się w zależności od kraju, formy inwestycji oraz kwoty zarobionych pieniędzy. W niniejszym artykule przyjrzymy się, w jaki sposób różnorodne formy inwestycji są traktowane przez systemy podatkowe, jakie obowiązki posiadają inwestorzy oraz jakie wyzwania wiążą się z opodatkowaniem inwestycji.
Przedsiębiorcy ponoszą wydatki na inwestycje, od których odliczają VAT. Jednak niekiedy z różnych powodów inwestycje nie dochodzą do skutku. Czy w takim przypadku podatnik jest zobowiązany skorygować odliczony uprzednio podatek naliczony?
Wkrótce podatnicy będą mieli możliwość zaliczania do kosztów uzyskania przychodów również odpisy amortyzacyjne od tych składników majątku, których nabycie bądź wytworzenie zostało sfinansowane w ramach otrzymanego przez nich wsparcia zewnętrznego, w postaci dotacji, subwencji itp. Zobacz, kiedy nowe przepisy wejdą w życie.
Aby sprostać konkurencji, inwestowanie jest niezbędne. Czasami jednak zdarza się, iż przedsiębiorca rezygnuje z już realizowanej inwestycji. Mogą być tego różne przyczyny. Czy w takim przypadku również można mówić o poniesieniu wydatku, który zostanie uznany za koszt uzyskania przychodu?
W działalności gospodarczej inwestowanie to konieczność. Nie można bez niego funkcjonować na rynku. Aby sprostać konkurencji, inwestowania nie da się uniknąć. Inwestycja to ponoszenie kosztu zarówno tego bezpośredniego, jak i pośredniego. Czasami jednak zdarza się, iż przedsiębiorca rezygnuje z już realizowanej inwestycji. Mogą być tego różne przyczyny. Czy w takim przypadku również można mówić o poniesieniu wydatku, który zostanie uznany za koszt uzyskania przychodu?
Resort finansów poinformował, że otrzymuje sygnały o próbach manipulacji oraz wyłudzenia pieniędzy drogą elektroniczną. W celu uwiarygodnienia swoich działań, oszuści wykorzystują tożsamość oraz wizerunek urzędników pełniących funkcje publiczne.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip