Niejasne i często zmieniające się przepisy sprawiają, że wielu podatników korzysta z ochrony, jaką dają oficjalne interpretacje prawa podatkowego. Przy czym z reguły duży stopień skomplikowania spraw będących przedmiotem takich interpretacji przemawia za tym, aby przygotowanie wniosków w tym zakresie powierzać profesjonalistom, np. z biur rachunkowych.
Minister Rozwoju i Finansów wydał interpretację ogólną dotyczącą zakresu zwolnienia z VAT usług wykonywanych w związku ze świadczoną przez podmioty lecznicze usługą w zakresie opieki medycznej. Poznaj ją.
Od czerwca br. obowiązują zmiany w Kodeksie postępowania administracyjnego wpływająca na funkcjonowanie procedury zaskarżania interpretacji indywidualnej.
Od 1 czerwca 2017 r. weszły w życie zmiany w ustawie Kodeks postępowania administracyjnego, m.in. dotyczące zaskarżania interpretacji indywidualnych.
Samir Kayyali - doradca podatkowy - objaśnia co zmieniło się w zaskarżaniu interpretacji indywidualnych w 2016 i 2017 r.
Po zmianach w kodeksie podstępowania administracyjnego podatnik, który nie zgadza się z wydaną interpretacją indywidualną, może wnieść skargę od razu do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
W czwartek wchodzą w życie zmiany w ustawie Kodeks postępowania administracyjnego, m.in. dotyczące zaskarżania interpretacji indywidualnych. Zobacz, co to w praktyce dla Ciebie oznacza.
Wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej
ORD-IN (8) - Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej
Załącznik do wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
Załącznik B do wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej.
Zniesienie od 2017 roku zwolnienia z CIT funduszy inwestycyjnych zamkniętych ma na celu uszczelnienie systemu podatkowego. Druga zmiana dotyczy uchylenia ochrony wynikającej z wydanych przed wejściem w życie klauzuli o unikaniu opodatkowania, interpretacji, gdy w danej sprawie możliwe byłoby jej zastosowanie.
Za 6 dni wejdą w życie przepisy, które zmieniają organizację służb celno-skarbowych podległych ministrowi rozwoju i finansów, w tym również tych, które odpowiadają za wydawanie interpretacji przepisów prawa podatkowego. Sprawdź, co się zmieni.
Podatnik wystąpił z wnioskiem o wydanie interpretacji podatkowej. We wniosku pomylił się jednak w podstawie prawnej. Czy w takiej sytuacji uzyska wyjaśnienie organu podatkowego? Sprawdźmy.
Od 1 stycznia 2016 r. ustawodawca wprowadził liczne zmiany w Ordynacji podatkowej. Wiele z nich dotyczy zasad wydawania interpretacji podatkowych. Warto zwrócić szczególną uwagę w tym zakresie na doprecyzowanie przedmiotu interpretacji i wprowadzenie możliwości złożenia wspólnego wniosku przez kilka podmiotów.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip