Czy wystawiając refakturę na energię elektryczną podatnik powinien oznaczyć kod GTU w JPK V7?
15 października 2020 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał wyrok w sprawie dotyczącej zgodności przepisów polskiej ustawy VAT w zakresie tzw. ulgi na złe długi z regulacjami unijnymi (C-335/19). Poznaj skutki tego wyroku i sprawdź komentarz ekspertów.
Pytanie: Sprzedaż dla osoby fizycznej została udokumentowana paragonem fiskalnym i zaksięgowana na tej podstawie. Paragon został uwzględniony w rejestrze VAT i w pliku JPK. Klient poprosił o fakturę do paragonu. Faktura została wystawiona i przekazana klientowi. Nie została zaksięgowana i nie została ujęta w rejestrze VAT i w pliku JPK (faktura wystawiona do paragonu fiskalnego). Czy sprzedaż została w pliku JPK wykazana prawidłowo? Jak wykazać paragon i fakturę do paragonu dla osoby fizycznej po wprowadzeniu zmiany w zakresie likwidacji deklaracji VAT-7 i wprowadzeniu JPK_V7 (część deklaracyjna i część ewidencyjna)? Czy paragon wykazujemy w obu częściach JPK_V7? Czy trzeba wykazywać fakturę do paragonu, a jeśli trzeba, to w jaki sposób?
Od 1 lipca br. wchodzą w życie ważne zmiany dotyczące stawek podatku VAT. Zmiana stawek VAT obejmie w szczególności wiele towarów takich, jak niektóre artykuły spożywcze, kosmetyczne, czy produkty dla dzieci i niemowląt. Podatnicy powinni się do tej zmiany odpowiednio przygotować. Sprawdź, jak to zrobić.
Od 30 maja 2020 r. obowiązuje nowe rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie deklaracji importowej o podatku od towarów i usług, które wprowadziło zmieniony wzór formularza VAT-IM.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip