Co roku akcjonariusze bądź udziałowcy spółek kapitałowych mają prawo do udziału w zysku przeznaczonym do podziału przez walne zgromadzenie. Jakimi zasadami kierować się przy określaniu wysokości dywidendy?
Co roku akcjonariusze bądź udziałowcy spółek kapitałowych mają prawo do udziału w zysku przeznaczonym do podziału przez walne zgromadzenie. Przeczytaj, jakimi zasadami należy się kierować przy określaniu wysokości dywidendy i prawidłowym jej rozliczeniu.
Co roku akcjonariusze bądź udziałowcy spółek kapitałowych mają prawo do udziału w zysku przeznaczonym do podziału przez walne zgromadzenie. Przeczytaj, jakimi zasadami kierować się przy określaniu wysokości dywidendy i prawidłowym jej rozliczeniu.
Jeśli dywidenda jest dokonywana na rzecz podmiotu zagranicznego, kluczowe jest ustalenie, czy podmiot ten jest podmiotem faktycznie uprawnionym do korzystania z płatności z preferencją podatkową. Sprawdź, jakie zmiany zostały w tym zakresie wprowadzone i zwróć uwagę na termin obowiązywania limitu.
Jeśli dywidenda jest dokonywana na rzecz podmiotu zagranicznego, kluczowe jest ustalenie, czy podmiot ten jest podmiotem faktycznie uprawnionym do korzystania z płatności z preferencją podatkową. W 2019 ustawodawca wprowadził dwie zasadnicze modyfikacje w zakresie opodatkowania dywidend.
Pytanie: Czy od dywidendy z podziału z zysku w sp. z o.o. należy opłacić daninę solidarnościową?
W 2019 roku ustawodawca wprowadził dwie zasadnicze modyfikacje w zakresie opodatkowania dywidend. Warto o tym pamiętać.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip