W artykule przeczytasz:
W połowie grudnia zamknięte zostały m.in. kluby, dyskoteki, a także inne miejsca oferujące rozrywkę i rekreację w pomieszczeniach zamkniętych. Podmioty te otrzymają wsparcie w formie jednorazowych dotacji do 5 tys. zł.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że w ramach programu „Dobry start" wpłynęło do niego już ponad milion wniosków na blisko 1,5 miliona dzieci. Niemal 230 tys. dokumentów rodzice przekazali za pośrednictwem platformy PUE ZUS.
Czy dotację otrzymaną na podstawie art.15zze4 ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych przyznawanej przez Urząd Pracy należy zaliczyć do przychodów firmy? Pożyczka służy pokryciu bieżących wydatków firmy, które następnie ujmowane są w kosztach firmy.
Pytanie: Czy można zaliczyć do kosztów podatkowych koszty poniesione w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, które były sfinansowane z dotacji z urzędu pracy na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikro i małego przedsiębiorcy?
Kryzys związany z rozprzestrzenianiem się COVID-19 mocno uderzył w polskie firmy. W tej sytuacji rząd wprowadził specjalne regulacje prawne, które miały im pomóc w przezwyciężeniu negatywnych skutków pandemii. Wprawdzie pomoc była powszechna, ale beneficjenci świadczeń muszą liczyć się z tym, że zasadność jej przyznania będzie skrupulatnie sprawdzana.
Czasowe zawieszenie obowiązku odbierania zaległych urlopów do 30 września 2020 r., umożliwienie wprowadzenia zmian w organizacji i warunkach pracy również do sytuacji istotnego wzrostu obciążenia funduszem wynagrodzeń - takie zmiany zakłada kolejna już nowelizacja tarczy antykryzysowej, która została uchwalona już przez sejm.
Poznaj zasady funkcjonowania tarczy antykryzysowej, która pomaga zachować płynność finansową przedsiębiorców oraz wpływa na ochronę miejsc pracy. Przekonaj się, z jakich programów wsparcia możesz skorzystać i co dzięki nim zyskasz.
Celem webinarium jest kompleksowe zaprezentowanie zasad funkcjonowania w tym kwalifikacji przedsiębiorców do wsparcia w ramach PFR.
Ponadto przeprowadzony zostanie instruktaż z rodzaju dedykowanych programów dla mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorców.
Podczas szkolenia online poznasz odpowiedź na temat zasad umarzania oraz opodatkowania subwencji.
Program webinarium obejmuje następujące zagadnienia:
Korzyści z webinarium:
Świadomość zasad funkcjonowania finansowej tarczy antykryzysowej funkcjonującej w ramach działania PFR.
Szkolenie prowadzi:
Barbara Dąbrowska - manager działu księgowości w międzynarodowej firmie leasingowej, Dyrektor ds. finansów w firmie consultingowej
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip