Przepisy, które weszły w życie z początkiem lipca złagodziły negatywne konsekwencje, jakie mogą dotknąć podatników przy płatnościach na rachunki spoza białej listy podatników. Poznaj szczegóły zmian.
Przedsiębiorcy nie będą musieli szukać właściwych urzędów skarbowych do wysyłki zawiadomienia ZAW-RN składanego, gdy rachunek kontrahenta nie znajduje się na tzw. białej liście. Od 1 lipca 2020 r. zgłoszenie składa się w terminie 7 dni do naczelnika urzędu skarbowego właściwego dla podatnika, który dokonał zapłaty.
Ułatwienia dotyczące przepisów w zakresie składanych informacji w zawiadomieniu ZAW-RN mają wejść w życie od 1 lipca 2020 r. za sprawą m.in. zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych. Poznaj szczegóły zmian.
Do kiedy zostanie przedłużony termin na złożenie zawiadomienia ZAW-NR dotyczącego płatności na rachunek spoza białej listy? Co jeszcze się zmieni?
Termin na złożenie zawiadomienia ZAW-NR dotyczącego płatności na rachunek spoza białej listy zostanie przedłużony – to jedna ze zmian, jakie wprowadza nowelizacja specustawy. Dowiedz się, jakie jeszcze inne zmiany w VAT wprowadza tzw. ustawa o tarczy antykryzysowej.
Czy podatnik, który dokona płatności na rachunek spoza białej listy uniknie sankcji, jeśli poinformuje o tym urząd skarbowy? W jakim terminie musi to zrobić?
Za dokonanie przelewu z tytułu transakcji o wartości powyżej 15.000 zł brutto, udokumentowanej fakturą wystawioną przez podatnika VAT czynnego, na rachunek bankowy nieujawniony w wykazie podatników VAT, grożą dotkliwe sankcje. Co powinien zrobić przedsiębiorca, aby nie narazić się skarbówce?
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na nabycie towarów i usług, gdy zlecenia przelewu będą dokonywane, np. na rachunek wirtualny? Co z obowiązkiem dokonania płatności w split payment za faktury objęte 100% lub częściowym zajęciem komorniczym na rachunek bankowy komornika? – poznaj najnowsze wyjaśnienia organów podatkowych dotyczące nowych przepisów.
Ekspert przeanalizował dla Państwa najnowsze interpretacje indywidualne dyrektora KIS, abyś wiedział, jak w praktyce stosować nowe przepisy.
Sprawdź:
Czy „pozytywne sprawdzenie” na białej liście rachunku bankowego, na jaki ma być zrealizowana zapłata, dokonane na dzień zlecenia przelewu zachowuje swą ważność (dla zleconej płatności) również wtedy, gdy termin zapłaty jest odległy?
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na nabycie towarów i usług, gdy zlecenia przelewu będą dokonywane na rachunki, które nie będą zawarte na białej liście, tj. na rachunek wirtualny, czy na rachunek depozytowy, powierniczy, escrow?
Możliwość przesyłania paragonów fiskalnych w postaci elektronicznej do klienta czy zmniejszenie liczby rocznych obliczeń podatku (PIT-40A) sporządzanych przez organy rentowe to tylko niektóre zmiany, jakie wprowadza projekt przyjęty przez Rząd.
Podatnik, który dokona płatności na rachunek spoza białej listy może uniknąć sankcji, jeśli poinformuje o tym urząd skarbowy. Będzie na to 7 dni, a nie 3 - jak obecnie. To nie jedyne zmiany. Sprawdź szczegóły.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip