Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
Polecamy też:
Według Państwowej Inspekcji Pracy kontrole prac budowlanych przeprowadzane przez inspektorów pracy potwierdzają utrzymujący się wysoki poziom nieprawidłowości w zakresie przestrzegania przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, a największe i skutkujące najczęściej wypadkami przy pracy nieprawidłowości dotyczą bezpiecznej organizacji pracy na wysokości.
Państwowa Inspekcja Pracy przekazała w informacji zamieszczonej na swojej stronie internetowej, że w czasie pandemii realizuje swoje ustawowe zadania wykorzystując dostępne środki prawne, organizacyjne i osobowe. Dowiedz się więcej na ten temat.
Ze względu na pandemię wirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, wdrożono w naszym kraju ograniczenia, zapobiegające rozprzestrzenianiu się choroby. Część z tych ograniczeń dotyczy miejsc pracy. Niezależnie od faktu, czy zagrożenie przybierze postać chroniczną, czy możliwe będzie szybkie wyeliminowanie patogenu z przestrzeni publicznej, zbliża się czas powrotu do normalnego funkcjonowania gospodarki i zakładów pracy. Dowiedz się, jakie zalecenia dla pracodawców przygotowała Państwowa Inspekcja Pracy w zakresie organizacji bezpiecznego powrotu do pracy.
Pojecie naruszenia dóbr osobistych nie jest katalogiem zamkniętym. Czy za dobro osobiste można uznać także prawo do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy? Czy działanie pracodawcy, które polega na wydawaniu pracownicy polecenia wykonywania ciężkich prac fizycznych z naruszeniem zasad bhp, wzbronionych kobietom i nienależących do zakresu jej podstawowych obowiązków pracowniczych, może być kwalifikowane, jako naruszenie jej godności pracowniczej? Zobacz, jak te kwestie rozstrzygnął Sąd Najwyższy
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip