Tylko teraz możesz BEZPŁATNIE przetestować PortalFK.pl przez 24h! GWARANTUJEMY:
Jeżeli nie ma dowodów na to, że leasingowane samochody służyły działalności gospodarczej, to nie można zaliczyć do kosztów podatkowych wydatków na raty leasingowe i naprawy samochodów. Sprawdź komentarz eksperta.
Chodziło ospółkę, która w 2006 roku podpisała umowę leasingu na kilka samochodów, celem wynajmu za czynsz. W pierwszych dwóch latach trwania umowy spółka rzeczywiście podnajmowała samochody. W 2008 roku nie podjęła żadnych działań, aby szukać potencjalnych najemców. Nie była też w stanie wykazać, kto używał samochody i w jakim celu.
Spółka ponosiła koszty leasingu samochodów oraz koszty napraw i serwisu samochodów, które zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.
Urząd kontroli skarbowej zakwestionował zasadność alokowania do kosztów uzyskania przychodów kosztów leasingu oraz kosztów napraw i serwisu samochodów.
Zdaniem organów podatkowych konkretne przeznaczenie samochodów do wynajmu i brak dowodów podejmowania w 2008 roku czynności zmierzających do wykorzystania pojazdów w takim charakterze nie pozwalają na to, by koszty związane zarówno z ich leasingiem, jak i utrzymaniem, m.in. w formie kosztów remontów, powiązać z przychodami spółki.
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu przyznał rację organom podatkowym.
Zaloguj się:
Tylko teraz możesz BEZPŁATNIE przetestować PortalFK.pl przez 24h! GWARANTUJEMY:
Jeśli masz jakiekolwiek pytania skorzystaj z indywidualnej porady grona naszych wybitnych Ekspertów.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.