Filtruj po typie dokumentu:
Od tego roku, w stosunku do zleceniobiorców, którym cykliczny przychód z umowy cywilnej zapewnia utrzymanie lub jest jedynym źródłem dochodu, w razie zajęcia komorniczego zastosowanie ma także kwota wolna, o jakiej stanowi Kodeks pracy. Ponadto, diety za podróże służbowe pracowników, którzy mają zajęcie alimentacyjne, są zwolnione z egzekucji tylko do połowy wysokości. Do końca 2018 r. były całkowicie wolne od ujęć.
Czytaj więcej »Od 1 stycznia 2019 r. weszło w życie wiele zmian w prawie pracy, ubezpieczeń społecznych oraz w prawie podatkowym. Mamy zestawienie najważniejszych zmian. Specjalnie zebraliśmy je w tabeli.
Czytaj więcej »Od nowego roku nie potrzebna jest już zgoda pracownika na przelew wynagrodzenia na konto, ale potrzebna jest zgoda pracownika aby otrzymywać wynagrodzenie w gotówce. Do 22 stycznia 2019 r. pracodawcy mają obowiązek poinformować w sposób u niego przyjęty, pracowników, którzy dotychczas otrzymywali wynagrodzenie do ręki o obowiązku podania numeru rachunku płatniczego, na który będzie wypłacane wynagrodzenie za pracę, albo złożenia wniosku dotyczącego dalszej wypłaty wynagrodzenia za pracę do rąk własnych. Co jeszcze?
Czytaj więcej »Od 1 stycznia 2019 r. nie będzie stanowić kosztów uzyskania przychodów wartość własnej pracy podatnika, jego małżonka i małoletnich dzieci, a w przypadku prowadzenia działalności w formie spółki niebędącej osobą prawną – także małżonków i małoletnich dzieci wspólników tej spółki. Co to oznacza w praktyce. Co jeszcze się zmieni? Sprawdźmy na przykładzie.
Czytaj więcej »Wynagrodzenie minimalne pracowników w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2025 r. w zależności od wymiaru etatu
Czytaj więcej »@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.