Początek tego roku przyniósł zmiany w zryczałtowanym podatku dochodowym. Zmienione przepisy powodują wiele praktycznych problemów. Załóżmy, że podatnik prowadzi działalność najmu mieszkań i stosuje ryczałt 8,5%. W maju 2021 roku przewiduje osiągnięcie przychodu w wysokości 150.000 zł. Jak powinien opodatkować sprzedaż? Poznaj praktyczne wyjaśnienie dotyczące zmian w zryczałtowanym podatku dochodowym 2021 r. Oglądaj video.
Z początkiem 2021 roku weszło w życie rozporządzenie ministra finansów, na podstawie którego zostały wprowadzone nowe wzory formularzy dla podatników PIT opłacających ten podatek w sposób ryczałtowy.
Ministerstwo Finansów Funduszy i Polityki Regionalnej opublikowało projekt zmieniający rozporządzenie w sprawie prowadzenia ewidencji przychodów i wykazu środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. Rozporządzenie ma wejść w życie od 1 stycznia 2021 roku. Co się zmieni?
Ministerstwo Finansów rozpoczęło właśnie prace nad wzorami formularzy, które wymagają aktualizacji i technicznego dostosowania, co umożliwi prawidłowe wykonanie obowiązków podatkowych przez podatników zryczałtowanego podatku dochodowego. Zmieni się m.in.: wzór PIT-28, PIT-28S, PIT-16A, PIT/D. Poznaj szczegóły tych zmian.
Czy nadal zleceniodawców obowiązuje zapis o zryczałtowanym podatku bez składek ZUS w przypadku umów zleceń do kwoty 200 zł? Czy dotyczy to pojedynczej umowy czy może być ich kilka w roku? Czy dotyczy wszystkich: pracujących z minimalnym wynagrodzeniem i bez niego, emerytów? Rozumiem, że jeśli zapis aktualny nie sporządza się PIT?
W piątek resort finansów opublikował projekt nowego rozporządzenia, które przedłuża wiele terminów dotyczących płatników podatku dochodowego od osób fizycznych, którzy ponieśli negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19. Poznaj szczegóły.
W dniu 18 grudnia 2019 r. zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Finansów określające wzory formularzy podatkowych w zakresie ryczałtu.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip