Nowelizacja ustawy o PIT i CIT, która czeka na rozpatrzenie przez senat, to nie tylko opodatkowanie spółek komandytowych CIT, zmian jest o wiele więcej. Jedna z nich dotyczy obowiązku sporządzenia strategii podatkowej. Czym jest strategia podatkowa i kto będzie musiał ją przygotować i publikować od 2021 roku? Sprawdźmy.
Resort finansów pracuje nad projektem, który ma wprowadzić wiele kluczowych zmian w opodatkowaniu podatkami dochodowymi. Jedną z nich jest nadanie spółce komandytowej statusu podatnika podatku. To jednak niejedyna zmiana. Poznaj szczegóły planowanych rozwiązań.
Przygotowana przez resort finansów duża nowelizacja ustaw o podatku dochodowym, oprócz opodatkowania CIT spółek komandytowych, wprowadza też zmiany dotyczące rajów podatkowych i dokumentacji cen transferowych.
Od 1 stycznia 2021 r. ustawodawca planuje wprowadzić liczne zmiany w podatkach dochodowych. Najwięcej uwagi poświęcono opodatkowaniu spółek komandytowych, zmian jest jednak więcej, dotyczą one też przepisów o cenach transferowych. Poznaj szczegóły.
Resort finansów zamierza wprowadzić nowy rozdział w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych − ryczałt od dochodów spółek kapitałowych. Nowy CIT, czyli ryczałt od dochodów spółek kapitałowych, jest wzorowany na rozwiązaniu m.in. estońskim.
Pandemia spowodowana wirusem SARS-CoV-2 utrudniła pozyskiwanie certyfikatów rezydencji od zagranicznych kontrahentów. Pojawiły się jednak w tym zakresie pewne ułatwienia dla podatników.
Znamy już więcej szczegółów dotyczących wprowadzenia estońskiego CIT. Kto będzie mógł skorzystać z tej formy opodatkowania i jakie warunki trzeba spełnić, aby było to możliwe? Sprawdź w tekście.
Na stronie Ministerstwa Finansów pojawił się wstępny projekt nowelizacji ustawy o CIT, dotyczącej tzw. estońskiego CIT. Zmiany wejdą od 1 stycznia 2021 r. Sprawdź, na czym polegają nowe przepisy i kto będzie mógł skorzystać z estońskiego CIT.
Po przeczytaniu tekstu będziesz wiedzieć:
W ramach ułatwień dla przedsiębiorców zawartych w tarczy antykryzysowej 4.0 wydłużono terminy związane z dokumentacją cen transferowych i TPR.
Od 18 kwietnia 2020 r. obowiązuje większość zmian wprowadzonych tarczą antykryzysową 2.0. Dotyczy to, między innymi, zmian w podatkach dochodowych. Poznaj szczegóły zmian.
Informacja o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) przez spółkę tworzącą podatkową grupę kapitałową. Dotyczy formularzy składanych od 17 kwietnia 2020 r.
W cenach transferowych rok 2020 będzie oznaczał obowiązek raportowania. Do końca września 2020 r. podatnicy dla których rok fiskalny odpowiada kalendarzowemu są zobowiązani złożyć deklarację TP-R za 2019 r. Warto już gromadzić odpowiednie dane, aby wywiązać się z obowiązków. Sprawdź, jakie zmiany czekają Cię w zakresie cen transferowych.
16 stycznia 2020 r. w Warszawie odbył się jubileuszowy, X Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG. Przedstawiciele kadry zarządzającej, w tym przede wszystkim dyrektorzy finansowi, główni księgowi, szefowie sprawozdawczości finansowej i controllingu z firm ze wszystkich sektorów gospodarki wysłuchali 12 prelekcji ekspertów KPMG na temat aktualnych zmian z obszarów podatków, rachunkowości i prawa, które będą miały istotny wpływ na przedsiębiorców w 2020 r.
Ulga na złe długi w PIT i CIT, nowa skala podatkowa, biała lista i sankcje w podatkach dochodowych – to tylko niektóre zmiany, z jakimi trzeba się zmierzyć od nowego roku. Eksperci Accreo przygotowali praktyczne podsumowanie zmian.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip