Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
Jak udokumentować straty związane z kradzieżą.
Polecamy też:
Wierzytelność jest prawem zbywalnym, dzięki czemu możliwy jest jej przelew. W konsekwencji wierzyciel może bez zgody dłużnika przenieść wierzytelność na osobę trzecią. Sprawdź skutki takiej operacji na gruncie przepisów podatkowych i rachunkowych.
Umowa zbycia wierzytelności zawarta zostaje pomiędzy jej zbywcą (cedentem) a nabywcą (cesjonariuszem), dłużnik, co do zasady, stroną umowy nie jest. Najczęstszą formą przeniesienia wierzytelności jest przeniesienie jej własności poprzez umowę sprzedaży, zamiany, darowizny lub innej umowy zobowiązującej do przeniesienia wierzytelności.
Forma umowy cesji wierzytelności jest uzależniona od formy wierzytelności. Zgodnie z art. 511 kc, jeżeli wierzytelność stwierdzona jest pismem, przelew jej powinien również być stwierdzony pismem. Warto dodać, że na nabywcę wierzytelności przechodzą wszelkie związane z nią prawa. Dotyczy to w szczególności roszczenia o zaległe odsetki.
Lato to czas, w którym sprzedawcy i dystrybutorzy produktów spożywczych mogą liczyć na zwiększone obroty ze względu na handel sezonowymi towarami, ale może oznaczać również nieprzewidziane straty związane z krótkimi terminami przydatności do spożycia takich towarów. Zobacz, kiedy straty można odliczyć od przychodów.
Pytanie: Czy rozliczając stratę z działalności z roku 2020, spółka może skorzystać z rozliczenia wymienionego w art 5 ust. 5 pkt 2 ustawy o CIT (jednorazowe odliczenie), jeżeli jej dochód w 2021 r. jest niższy niż poniesiona strata z roku 2020 i nie pokryje tej straty w 100%?
Pytanie: Pytanie dotyczy składki zdrowotnej w Polskim Ładzie. Jeśli przedsiębiorca na skali lub podatku liniowym będzie osiągał stratę, to nie opłaca składki zdrowotnej, skoro dochód jest ujemny? Czy jakieś minimum?
W niektórych branżach normą jest sprzedaż towarów w opakowaniach zwrotnych, które odbiorcy zwracają sprzedawcy. Jednak w praktyce nie zawsze tak się dzieje. Sprawdź, jak takie zdarzenia rozliczać od strony kosztowej.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip