Pytanie: Proszę o wskazanie sposobu obliczania wynagrodzenia za godziny nadliczbowe dla pracownika zatrudnionego na stanowisku kierowcy, który ma stawkę godzinową płaconą w wysokości 6,10 zł/godz. Pracownik przepracował w maju 28 godzin nadliczbowych. W jednym dniu pracownik pracował 7 godz., a w innym dniu 12,5 godz. Pracował również w wolne soboty. Nadmieniam, że nie udzielamy dnia wolnego za pracę w soboty – pisze kadrowa z Torunia.
Pytanie: Pracownik jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę na cały etat. Jest to piekarz, który pracuje 4 godziny w porze dnia i 4 godziny w porze nocnej. Pracuje 40 godzin tygodniowo. Wynagrodzenie minimalne wynosi dla niego 936 zł plus 20% dodatku za każdą godzinę przepracowaną w nocy. Czy mogę ustalić dla niego na cały 2007 r. podstawę 1.029,60 zł, tak bym nie musiała przeliczać godzin co miesiąc? Nie chcę również, aby było to krzywdzące dla pracownika – pisze kadrowa z Grudziądza.
Pytanie: Rolnik będący czynnym podatnikiem VAT sprzedaje np. maszynę rolniczą, kupioną w okresie, kiedy był rolnikiem ryczałtowym. Czy powinien wystawić fakturę VAT? – pyta księgowa z Rypina.
Pytanie: Zamierzamy sprzedać używane przez 3 lata komputery będące środkami trwałymi. Przy zakupie komputerów został odliczony VAT. Czy możemy sprzedać te komputery jako towary używane z VAT zwolnionym? – pyta księgowa ze Skarżyska Kamiennej.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip