Zakup biletów na koncert dla pracowników to doskonała okazja, by zadbać o ich integrację, a jednocześnie skorzystać z rozwiązań podatkowych. Dzięki odpowiedniemu podejściu firma może efektywnie zarządzać kosztami, jednocześnie dbając o dobrą atmosferę w zespole. Sprawdź, jak rozliczyć takie wydatki.
Wielu pracodawców organizuje rozmaite imprezy firmowe, które mają służyć integracji pracowników. W praktyce pojawia się kłopot z rozliczaniem VAT od takich wydarzeń.
Pytanie: Czy wydatek na spotkanie integracyjne pracowników, osób zatrudnionych na B2B oraz kontrahentów stanowi koszt uzyskania przychodu i można odliczyć VAT naliczony?
Szef zorganizował wycieczkę dla pracowników, wyjazd jest dofinansowany z ZFŚS. Jakie są w związku z tym obowiązki płatnika? Poznaj aktualne stanowisko organu podatkowego.
Czy udział w zakładowym festynie generuje przychód dla pracowników? Jakie skutki w PIT ma wręczenie nagród w konkursach sportowych organizowanych na firmowym pikniku integracyjnym? W tej sprawie wypowiedział się dyrektor KIS. Poznaj jego stanowisko.
Wydatki na organizację letniej imprezy wyjazdowej dla pracowników pod pewnymi warunkami mogą być kosztem uzyskania przychodu przedsiębiorcy. Jeden z nich to odpowiednie udokumentowanie poniesionych w tym celu nakładów.
W miesiącach letnich bardzo popularne są wyjazdowe imprezy wypoczynkowo-krajoznawcze dla pracowników, które mają także walor integracyjny. Sprawdź, jak prawidłowo ujmować w księgach ponoszone z tego tytułu koszty.
Jeśli spotkanie świąteczne było zorganizowane w celu poprawy atmosfery pracy, zintegrowania pracowników z pracodawcą, co w konsekwencji może wpłynąć na zwiększenie efektywności ich pracy, to taki wydatek można zaliczyć do kosztów podatkowych.
Wydatki nie będą mogły jednak zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, jeśli źródłem ich finansowania będzie zakładowy fundusz świadczeń socjalnych.
Udział pracowników w imprezie integracyjnej organizowanej przez pracodawcę stanowi dla zatrudnionego nieodpłatne świadczenie, którego wartość jest przychodem ze stosunku pracy. Jeżeli spotkanie nie jest obowiązkowe, przychód powstaje wyłącznie u osób, które uczestniczyły w imprezie.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip