Od 1 lipca 2024 r. minimalne miesięczne wynagrodzenie za pracę po raz drugi w tym roku wzrosło i wynosi 4.300 zł, a minimalna stawka za jedną godzinę wykonania zlecenia lub świadczenia usług – 28,10 zł. Na minimalnej płacy opartych jest wiele innych świadczeń, należności co oznacza, że i one ponownie pójdą w górę. Poznaj szczegóły.
Po przeczytaniu tekstu dowiesz się m.in.:
Polecamy też:
Jedna ze spółek likwidowała niedochodowy dział. Postanowiła wypłacić zwalnianym pracownikom dobrowolne odprawy. Czy takie wydatki można zaliczyć do kosztów podatkowych? Poznaj stanowisko organu podatkowego w tej sprawie.
Sprawa dotyczyła spółki, która zamierzała zlikwidować jeden z działów. Ma to związek ze zmianami organizacyjnymi w grupie, do których należy spółka. We wniosku wyjaśniono, że dział ten generuje niewspółmiernie wysokie nakłady czasu pracy personelu kierowniczego na zarządzanie. Spółka ma się skupić na rozwoju i powiększeniu swojej głównej działalność, tj. produkcji.
Wątpliwości dotyczyły tego, czy firma może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki związanych z likwidacją działu w szczególności dobrowolne odprawy dla pracowników.
Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
Czy dobrowolne odprawy dla pracowników zwalnianych w związku z likwidacją działu można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.
Polecamy też:
Kiedy wydatki na wydobycie kryptowalut możesz zaliczyć do kosztów
Sprawdź, kiedy wydatki na wyjazd zagraniczny pracowników można zaliczyć do kosztów podatkowych
Wydatki na szkolenia dla freelancerów – czy zaliczysz do kosztów
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.