Celem Krajowych Standardów Rachunkowości jest objaśnienie i uzupełnienie regulacji zawartych w ustawie o rachunkowości. Sprawdź, jak brzmi użyte w nich słownictwo w języku angielskim.
Poznaj odpowiedzi na kluczowe pytania naszych Czytelników dotyczące rachunkowości. Skorzystaj z gotowych wskazówek eksperta, które ułatwią codzienną pracę księgowych.
Zostało już opublikowane nowe rozporządzenie Komisji Europejskiej dotyczące międzynarodowych standardów rachunkowości. Ma ono ułatwić korzystanie z tych standardów w poszczególnych państwach członkowskich UE.
W 2023 r. wszedł w życie najnowszy Krajowy Standard Rachunkowości nr 15 „Przychody ze sprzedaży wyrobów gotowych półproduktów, towarów i materiałów”. Poniżej sprawdzisz, jakie przepisy ustawy o rachunkowości doprecyzowuje.
Obowiązuje już rozporządzenie Komisji (UE) 2021/2036 z 19 listopada 2021 r. zmieniające rozporządzenie (WE) nr 1126/2008 przyjmujące określone międzynarodowe standardy rachunkowości zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 1606/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady w odniesieniu do Międzynarodowego Standardu Sprawozdawczości Finansowej 17.
Mimo, że zmianę o charakterze uściślającym do MSR nr 40 „Nieruchomości inwestycyjne” opublikowano pod koniec 2016 r., należy ją stosować do okresów rocznych rozpoczynających się 1 stycznia 2018 roku lub później.
Ustawa o rachunkowości nie zawiera dokładnej definicji zdarzeń po dniu bilansowym. Bardziej precyzyjną definicję znajdziemy w międzynarodowych standardach rachunkowości.
Poznaj analizę wybranych projektów opublikowanych przez Radę Międzynarodowych Standardów Rachunkowości.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip