Czy wiesz może, jak najlepiej ustalić poziom cen sprzedawanych przez Twoją firmę produktów? Czy wiesz zdajesz sobie sprawę, jakie ta - wydawać by się mogło - prosta czynność, ma później istotne znaczenie w wielkości realizowanej sprzedaży, a przez to konkurencyjności Twojego przedsiębiorstwa? Jeśli chcesz wiedzieć, jak kalkulować cenę, aby pokryła ponoszone przez Twoją firmę koszty oraz pozwoliła uzyskać zysk, przeczytaj teraz to hasło. Dowiesz się z niego między innymi:
Załóżmy, że Twoja spółka zamierza sprzedać produkty dwóm klientom, którzy znacząco różnią się sposobem obsługi. Klient A kupuje jedno zamówienie na 20 rodzajów produktów, a klient B składa 2 mniejsze zamówienia na te same produkty i dodatkowo wymaga: przeprojektowania, zmiany opakowania, dostarczenia zamówień na koszt Twojej spółki oraz prawa do późniejszego zwrotu części produktów.
Ostatnio coraz trudniej o pożyczkę. Banki wymagają wysokich prowizji i nakładają duże marże. Nic więc dziwnego, że od pewnego czasu zaczęły zdobywać popularność serwisy internetowe umożliwiające zaciąganie i udzielanie pożyczek pomiędzy osobami prywatnymi. Pytanie, czy takie udzielanie pożyczek stanowi działalność gospodarczą? Niestety, ostatni wyrok WSA jest niekorzystny dla podatników, którzy zajmują się wspomnianymi czynnościami. Sprawdź argumentację sądu i komentarz naszego eksperta.
Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach Pismo z 4 marca 2009 r., sygn. IBPP2/443-34/09/ICz
Pytanie: Rozliczam spółdzielnię (vatowiec), która zakupiła samochód ciężarowy. Firma sprzedająca samochód wystawiła fakturę VAT marża, dołączając deklarację VAT-25 zaświadczającą, że nie ciąży na niej obowiązek uiszczenia VAT od przywozu środka transportu z Unii. Czy powinnam tę fakturę zaksięgować jako zakup nieopodatkowany? Czy w takim przypadku należy zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych?
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip