Kredyt gotówkowy to często jedyna możliwość, by utrzymać płynność finansową naszego gospodarstwa domowego na odpowiednim poziomie. Dzisiaj weźmiemy pod lupę ten produkt i poznamy jego wszystkie wady i zalety. Jeśli zastanawiasz się, czy taka pożyczka może być dobrą opcją dla Ciebie – zapraszamy do czytania!
Ogłoszono nowy tekst jednolity ustawy z dnia 19 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19. Tekst jednolity został opublikowany w Dz. U. z 2022 r., poz. 2141 i wszedł w życie 19 października 2022 roku.
Firmy chcąc się rozwijać nieustannie potrzebują nowych nakładów finansowych. Mali przedsiębiorcy wiedzą najlepiej, jak trudno, szczególnie obecnie, wygospodarować jakiekolwiek środki pieniężne na nowe środki transportu, urządzenie, czy też maszyny produkcyjne. Niektórzy właściciele firm wolą nie mieć żadnych zobowiązań i inwestują własne pieniądze w rozwój przedsiębiorstwa, natomiast przedsiębiorcy, który nie boją się zadłużenia wybierają inne źródła finansowania, np. kredyty i leasingi. Warto zatem uważniej przyjrzeć się tym ostatnim formą pozyskiwania kapitału. W poniższym tekście przeprowadzimy analizę porównawczą kredytu bankowego i leasingu. Ponadto dowiemy się:
Każda firma ma do czynienia z bankami w różnych sytuacjach – gdy potrzebuje finansowania zewnętrznego, gdy uczestniczy w procesach fuzji bądź przejęć, gdy prowadzi handel międzynarodowy. Czy wiesz, kiedy opłaca się sięgać po taki rodzaj finansowania? Na co zwracać uwagę przy korzystaniu z ofert banków? Dowiesz się tego z artykułu o kredytach. Zobacz również:
Co należy wziąć pod uwagę przy wykorzystywaniu finansowania zewnętrznego?
Co wpływa na koszt kredytu?
Jakiego zakresu informacji może żądać bank przed podjęciem decyzji o kredytowaniu przedsiębiorstwa?
Jakie są najczęściej stosowane zabezpieczenia kredytów?
W obecnym czasie – kiedy niepewność na rynkach jest bardzo wysoka – umiejętność szybkiego porównania wartości pieniądza w czasie przy podejmowaniu decyzji gospodarczych może mieć niebagatelne konsekwencje. Czy wiesz, jak to robić bezbłędnie? Drobny błąd w przyjętych założeniach może w konsekwencji oznaczać złe prognozy, złe decyzje, problemy przedsiębiorstwa. Sprawdź to hasło, a dowiesz się między innymi:
Jak oszacować efektywną stopę procentową inwestycji?
Jakie istnieją warianty spłaty kredytu?
Jak ocenić opłacalność skorzystania z kredytu kupieckiego?
Jakie zastosowania praktyczne ma kalkulacja wartości pieniądza w czasie?
Każda firma nieraz staje przed trudnym dylematem, jak sfinansować swój rozwój. Musi odpowiedzieć na pytanie, czy korzystać z kapitałów własnych, czy może jednak wspomagać przedsięwzięcia za pomocą swoich partnerów handlowych, akcjonariuszy, szerokiej rzeszy inwestorów, a może skorzystać z pomocy banków lub innych instytucji finansowych. Jedną z opcji jest również skorzystanie z tzw. kredytów konsorcjalnych. Czy wiesz, czym są, jak je wykorzystać z pożytkiem dla Twojej firmy? Przeczytaj to hasło, a dowiesz się także:
Wyliczanie wartości pieniądza w czasie to jedna z podstawowych Twoich umiejętności. Czasem musisz policzyć na przykład, ile na chwilę obecną jest wart kredyt, który Twoja firma będzie spłacała w przyszłości. Formuły na liczenie wartości pieniądza w czasie przydadzą Ci się także w wielu innych przypadkach. Dajemy Ci unikalną możliwość pogłębienia wiedzy w tym zakresie i poszerzenia umiejętności analitycznych. Poznaj więc odpowiedzi na następujące pytania:
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip