Czy Twoja firma organizuje akcje motywacyjne dla pracowników lub kontrahentów? Sprawdź, dlaczego samo nazwanie ich konkursem nie wystarczy, aby objąć je preferencyjnym opodatkowaniem. Poznaj skutki wyroku WSA i dowiedz się, jak interpretować działania motywacyjne i jak uniknąć potencjalnych pułapek podatkowych, które mogą wpłynąć na wysokość należności podatkowych.
Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
Polecamy też:
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości zakupionej z środków pochodzących z wygranej w konkursie (Interpretacja Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 4 stycznia 2024 r., 0115-KDIT3.4011.627.2023.4.MJ)
Obowiązki płatnika w związku z organizacją konkursów dla pracowników i pracowników tymczasowych (Interpretacja Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 11 czerwca 2024 r.,, 0112-KDIL2-1.4011.379.2024.1.KF)
Obowiązki płatnika związane z organizacją loterii, konkursów oraz sprzedaży premiowej dla osób prowadzących działalność gospodarczą (Interpretacja Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 8 października 2024 r., 0113-KDIPT2-3.4011.513.2024.1.JŚ)
W obecnych czasach popularne jest organizowanie różnego rodzaju konkursów dla różnych grup odbiorców. Jak pokazuje praktyka, rozliczanie nagród w tych konkursach do celów PIT wywołuje wiele wątpliwości u ich organizatorów, którzy w zależności od ich charakteru mogą mieć różne obowiązki w tym zakresie.
Jaki podatek płacony jest od nagród w konkursach i jaka jest jego wysokość
Jakie są obowiązki organizatorów konkursów w związku z przekazaniem tych nagród
Czy podatnik, który otrzymał nagrodę musi rozliczyć ją w rocznym zeznaniu PIT
Kiedy otrzymana nagroda będzie zwolniona od podatku
W jaki sposób rozliczać nagrody niezwiązane z konkursami
Nagroda w konkursie dla pracowników – czy jest przychodem ze stosunku pracy
Jak powinien rozliczyć się przedsiębiorca, który otrzymał nagrodę
Do 10 września br. wydłużono nabór wniosków do 48. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy. Konkurs ma na celu inspirowanie do podejmowania działań oraz upowszechnianie rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo i warunki pracy. Zachęcamy do udziału przedsiębiorstwa, instytucje, a także pracowników zarówno indywidualnie lub jako zespoły do zgłaszania swoich rozwiązań.
Do 31 października br. podatnicy mogą wysyłać ankiety w tegorocznym konkursie na „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”. Głosy na urzędy, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie, tym razem można oddawać wyłącznie elektronicznie.
16 maja wystartował pierwszy szczeciński Accounting Challenge – konkurs, którego uczestnicy mogą zmierzyć się z internetowym testem sprawdzającym ich wiedzę z obszaru księgowości.
Podatnik prowadzący działalność handlową zamierza zorganizować konkurs dla swoich klientów. Za kupienie określonej ilości towarów będą mogli wziąć udział w losowaniu nagród. Nagrodami będą bony towarowe do wykorzystania w innym sklepie, zupełnie niezwiązanym z jego działalnością gospodarczą. Czy zakup takich bonów może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów swojej działalności gospodarczej? Jaki dokument powinien dostać od sprzedawcy bonów towarowych?
9 czerwca 2016 odbył się finał II edycja ogólnopolskiego, drużynowego konkursu dla księgowych - „Księgowi Przyszłości”. Partnerem medialnym wydarzenia był Portal FK.
Celem Programu Polska Wschodnia 2014-2020 jest wzrost konkurencyjności i innowacyjności makroregionu Polski Wschodniej. Kto może z niego skorzystać i jakie inne programy są przewidziane na lata 2014-2020 o tym w tekście.
Dzięki przygotowaniu dokumentów wspólnych dla wszystkich członków Unii Europejskiej korzystających z funduszy europejskich poszczególne kraje mogły opracowywać własne założenia, oparte na ogólnie obowiązujących zasadach. Na gruncie krajowym perspektywa finansowa 2014–2020 będzie wdrażana poprzez programy. Wytyczne, którymi Polska kierowała się przy opracowywaniu tych programów, znajdują się w tzw. Umowie Partnerstwa. Każdy RPO finansowany jest z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (w części inwestycyjnej) oraz Europejskiego Funduszu Społecznego (w części nieinwestycyjnej, o charakterze społecznym). Projekty dofinansowane z programów regionalnych powinny swoim zasięgiem obejmować obszar województwa. Widać wyraźną tendencję, żeby kierować wsparcie na jak najbardziej kompleksowe rozwiązanie problemów gospodarczych i społecznych – stąd częste propozycje projektów o charakterze zintegrowanym, łączącym różne rodzaje wsparcia.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip