Załóżmy, że przedsiębiorca dostarcza kontrahentowi towar sukcesywnie, a po odbiorze danej partii są uruchamiane środki za dostarczoną partię towaru. Jaka w takiej sytuacji powinna być data sprzedaży na fakturze? A może w ogóle nie podawać w takiej sytuacji daty? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w podcaście.
Z podcastu dowiesz się m.in.:
Polecamy też:
Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
O tym, kiedy należy wykazywać sprzedaż w ewidencji VAT oraz w plikach JPK_VAT, decyduje data powstania obowiązku podatkowego. Jest tak również, jeżeli faktura wystawiana jest w ramach samofakturowania.
Z jaką datą podatnik powinien ująć fakturę VAT sprzedaży na usługi budowlane (fotowoltaiczne) w PKPIR, jeśli data wystawienia faktury jest 4 maja 2021 r., a data sprzedaży 23 kwietnia 2021 r. Z jaką datą powstanie obowiązek podatkowy PIT?
Jaką datę sprzedaży podać na fakturze wystawionej przed otrzymaniem zaliczki? Sprawdź.
Pytanie: Rozliczam spółkę z o.o. (vatowca). W maju 2007 r. otrzymałam od kontrahenta, od którego spółka skupuje surowce wtórne, fakturę VAT potwierdzającą dokonanie transakcji. Kontrahent ten sprzedał spółce surowce w marcu 2007 r. (sprzedaż ciągła), ale na fakturze VAT wykazał zarówno datę sprzedaży, jak i datę wystawienia dokumentu – 20 kwietnia 2007 r. Odmawia odesłania podpisanej noty korygującej, w której zostały skorygowane pozycje, tj. data wystawienia i data sprzedaży. Jak należy postąpić z takim dokumentem? Czy mogę odliczyć z tej faktury VAT naliczony? Czy wystawca faktury ponosi konsekwencje z powodu wystawienia wadliwego dokumentu? Czy nabywcy grożą konsekwencje z powodu zaksięgowania takiej faktury?
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip