Czasem po przejęciu księgowości okazuje się, że w poprzednich latach pojawiły się nieprawidłowości. Zobacz, jak łatwo uporządkować finanse spółki i utrzymać przejrzystość w dokumentacji!
Zdarza się, że przy sporządzaniu sprawozdania lub ewidencji w księgach popełniony jest błąd, którego nie zauważymy od razu. Dziś to najczęściej zmiany w prawie i późniejsze korygowanie do nich rozwiązań umownych stanowią przyczynę nieprawidłowości w księgach i sprawozdaniach. Sprawdźmy więc, jak postąpić, gdy w sprawozdaniu za 2020 rok odkryjemy błąd.
Resort finansów w komunikacie zamieszczonym na Portalu Podatkowym poinformował o możliwych przyczynach błędu 412 w nowej bramce JPK.
Zbliża się ostateczny termin na ubieganie się o mikropożyczkę z urzędu pracy. Może się jednak zdarzyć, że we wniosku popełniono błąd. Co w takiej sytuacji zrobić? I jakie zmiany wprowadza tarcza antykryzysowa 4.0?
Wielu przedsiębiorców wystąpiło już o pomoc w związku z negatywnym wpływem pandemii koronawirusa na prowadzoną działalności, część dopiero zamierza to zrobić, wszyscy jednak powinni przeanalizować wskazówki dotyczące błędów w składanych wnioskach. Pierwsi po to, by ewentualnie błędy poprawić, drudzy, by ich nie popełnić. Trzeba bowiem pamiętać, że w niektórych przypadkach błąd popełniony przez przedsiębiorcę będzie skutkował obowiązkiem zwrotu otrzymanego wsparcia.
Sąd Najwyższy w wyroku z 25 kwietnia 2019 r. wypowiedział się na temat konsekwencji niestarannego wypowiadania pracownikom umów o pracę. Za brak należytej staranności w uzasadnieniu wypowiedzenia Kodeks pracy przewiduje sankcję w postaci odszkodowania lub przywrócenia do pracy.
Do ustawy Prawo przedsiębiorców zostanie wprowadzona nowa instytucja - prawo do popełnienia błędu. Kto i w jakich sytuacjach będzie mógł z niej skorzystać?
Nie jest dopuszczalne odliczenie VAT od nabytych przez przedsiębiorcę usługi kompleksowej w sytuacji, gdy jego kontrahent na wystawionej fakturze wyodrębnił składające się na tę usługę poszczególne elementy.
Od 1 stycznia 2017 r. w wyniku zmian w ustawie o VAT rozszerzony został katalog czynności objętych mechanizmem odwrotnego obciążenia. Na ich podstawie mechanizm ten należy również stosować do usług budowlanych świadczonych przez podwykonawców. Sprawdź, jak należy postąpić w przypadku, gdy taki podmiot wystawił fakturę z wykazaną kwotą VAT zamiast faktury „odwrotne obciążenie”.
Podatnik, który stwierdzi nieprawidłowość w wysłanym pliku JPK_VAT musi wysłać korektę. Sprawdź, jak to zrobić.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip