Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
Polecamy też:
Obowiązkowe OC przedsiębiorców, którzy usługowo prowadzą księgi rachunkowe, to nie tylko spełnienie ustawowego obowiązku, ale również mniejsze ryzyko prowadzenia wspomnianej działalności.
Przez dwa dni Centrum Kongresowe Targów Kielce opanują fachowcy z branży rachunkowo-księgowej oraz dostawcy nowoczesnych narzędzi i oprogramowania wspierającego pracę księgowych. Nie zabraknie biznesowych rozmów, wymiany doświadczeń oraz interesujących warsztatów podejmujących różnorodną tematykę, w tym zmiany przepisów prawa finansowego i podatkowego, czy wprowadzenie Krajowego Systemu e-Faktur.
Przedsiębiorca, który zamierza otworzyć biuro rachunkowe, musi posiadać odpowiednie zaświadczenie, że nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, mieniu, obrotowi gospodarczemu, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi, za przestępstwo skarbowe oraz za przestępstwa określone w rozdziale 9 ustawy o rachunkowości.
Przedsiębiorcy wykonujący działalność w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych mają obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia OC za szkody wyrządzone w związku z tą działalnością. Jeżeli biuro rachunkowe jest prowadzone w formie spółki cywilnej, OC musi wykupić każdy wspólnik.
Zasady zawierania umowy ubezpieczenia OC przez biura rachunkowe określa rozporządzenie ministra finansów w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przedsiębiorców wykonujących działalność z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych (Dz.U. z 2008 r. nr 234, poz. 1576, dalej: rozporządzenie).
Planowana podstawowa ochrona ubezpieczeniowa nie będzie obejmowała czynności, które wchodzą w zakres doradztwa podatkowego.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip