Jako przychody ze sprzedaży ujmujemy przychody ze sprzedaży produktów, w tym usług w kraju i za granicą (dostawy wewnątrzwspólnotowe, eksport) wytworzonych przez jednostkę produktów (wyrobów gotowych, półfabrykatów, usług).
Badanie sprawozdań finansowych za rok 2020 stawia przed biegłymi rewidentami wiele nowych wyzwań. W związku z tym, aby ułatwić im przygotowanie do badania, Polska Agencja Nadzoru Audytowego (PANA) opublikowała na swojej stronie internetowej zestawienie komentarzy oraz opracowań artykułów poświęconych zagadnieniom związanym z badaniem sprawozdań finansowych w obliczu pandemii COVID-19.
Obowiązkiem kierowników niektórych jednostek jest m.in. poddanie sprawozdania finansowego badaniu przez biegłego rewidenta.
2020 r. był szczególny ze względu na pandemię COVID-19 i terminy dotyczące sprawozdawczości za 2019 zostały poprzesuwane w trybie nadzwyczajnym. Takich zmian nie planuje się obecnie w odniesieniu do sprawozdań za 2020 r.
Każde sprawozdanie finansowe na życzenie jednostki może zostać zbadane przez biegłego rewidenta. W niektórych jednak sytuacjach istnieje obowiązek badania rocznych sprawozdań finansowych.
Sprawozdania finansowe muszą uwzględniać zdarzenia po dniu bilansowym. Zdarzenia następujące po zakończeniu okresu sprawozdawczego są to zdarzenia, zarówno korzystne, jak i niekorzystne, które mają miejsce pomiędzy końcem okresu sprawozdawczego a datą zatwierdzenia sprawozdania finansowego do publikacji.
Przygotowanie sprawozdania finansowego w ramach pracy zdalnej i pod presją czasu w pustej firmie nie jest łatwe. Mogą się, zatem pojawić błędy, nieprawidłowości. Często dopiero po sporządzeniu sprawozdania docierają do nas ważne informacje i dokumenty. Sprawdź, jak możesz poprawić nieprawidłowości
Podczas szkolenia online ekspert wyjaśnia m.in.:
Pokażemy Ci na przykładach, jak wprowadzać poprawki do sprawozdania.
Prowadzący:
dr Katarzyna Trzpioła, specjalista prawa bilansowego i podatkowego, wykładowca i szkoleniowiec
O tym, czy badaniu należy poddać sprawozdanie finansowe za 2020 rok, decyduje przekroczenie wartości określonych w art. 64 ustawy o rachunkowości w sprawozdaniu finansowym za 2019 rok.
O tym, czy badaniu należy poddać sprawozdanie finansowe za 2020 rok decyduje przekroczenie wartości określonych w art. 64 ustawy o rachunkowości w sprawozdaniu finansowym za 2019 rok.
Zdarza się, że przy sporządzaniu sprawozdania lub ewidencji w księgach popełniony jest błąd, którego nie zauważymy od razu. Dziś to najczęściej zmiany w prawie i późniejsze korygowanie do nich rozwiązań umownych stanowią przyczynę nieprawidłowości w księgach i sprawozdaniach. Sprawdźmy więc, jak postąpić, gdy w sprawozdaniu za 2019 rok odkryjemy błąd.
Chodzi o sprawozdania składane do urzędu skarbowego. Co się zmieni?
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip