Pytanie:
Spółka komandytowa otrzymała subwencję finansową z tarczy finansowej 2.0. Wspólnikami w tej spółce są: dwóch komandytariuszy (dwie osoby fizyczne) i jeden komplementariusz (spółka z o.o.). Komandytariusze (osoby fizyczne) są wspólnikami i członkami zarządu w spółce z o.o. (komplementariusz). Wspólnicy spółki komandytowej postanowili zmienić umowę tej spółki w ten sposób, że dotychczasowy komplementariusz (spółka z o.o.) przestanie być wspólnikiem tej spółki, a nowym komplementariuszem będzie nowy podmiot lub któryś z dotychczasowych komandytariuszy.
Obecnie spółka komandytowa prowadzi stacjonarną restaurację i działalność cateringową. Spółka komandytowa zamierza sprzedać zorganizowaną część swojego przedsiębiorstwa w postaci tej stacjonarnej restauracji swojemu komplementariuszowi (spółce z o.o.).
Następnie spółka z o.o. (komplementariusz) przestanie być wspólnikiem spółki komandytowej w wyniku zmiany umowy tej spółki. W ostatnim kroku wspólnicy tej spółki z o.o. (obecnie komandytariusze w spółce komandytowej) sprzedadzą wszystkie swoje udziały posiadane w tej spółce z o.o. niezależnemu podmiotowi, który stając się jej właścicielem będzie dalej prowadził w ramach tej spółki z o.o. tę restaurację. Spółka komandytowa, która jest beneficjentem subwencji finansowej z programu 2.0. nadal nieprzerwanie będzie istniała i prowadziła działalność cateringową.
Na podstawie powyższych informacji prosimy o potwierdzenie, czy w świetle regulaminu dotyczącego subwencji finansowej z tarczy finansowej 2.0. powyższe zmiany w spółce komandytowej, która jest beneficjentem tej subwencji, mają jakikolwiek wpływ na spełnienie przez spółkę warunków umorzenia subwencji PFR, które będzie oceniane przez PFR za kilka miesięcy? Niestety PFR, pomimo skierowanego do niego powyższego pytania, nie udzielił wyjaśniającej odpowiedzi.
Pozostało jeszcze 66% treści
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.
-
Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
-
Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
-
Codziennie aktualizowana baza ponad 40 500 porad dotyczących podatków, VAT, rachunkowości, ZUS i prawa pracy
-
Ponad 3 000 narzędzi: kalkulatory, wzory dokumentów, formularze, szkolenia i porady wideo
Autor: Jakub Rychlik
Doradca podatkowy (nr wpisu 11549), prawnik (absolwent Wydziału Prawa i Administracji UW).